W okresie wakacyjnym podczas naszej nieobecności nasz dom lub mieszkanie jest narażone na wiele zagrożeń. Może być to zarówno włamanie jak również i różnego rodzaju awarię. Na szczęście mamy sporo ubezpieczeń typu home assistance, w które warto zaopatrzyć się przed naszym wakacyjnym wyjazdem. Niezależnie od tego, czy nasz wyjazd będzie weekendowy czy będzie to długi urlop warto posiadać tego typu ubezpieczenie.

Latem klienci korzystają najczęściej ze wsparcia po powrocie z wyjazdów. Proszą wówczas przede wszystkim o organizację interwencji fachowca, w związku z awarią, do której doszło podczas ich nieobecności. W razie takich problemów zadaniem firmy assistance jest zapewnienie klientowi pomocy odpowiedniego specjalisty: ślusarza, hydraulika, elektryka, szklarza, itd. – w zależności od rodzaju usterki.

Wśród świadczeń assistance, które niestety mogą okazać się pomocne podczas wakacji, jest również organizacja zabezpieczenia mienia po włamaniu. Polega ona na zapewnieniu dozoru agencji ochrony przez okres objęty umową, by zapobiec dalszym kradzieżom i uszkodzeniom. W przypadku poważniejszych zdarzeń – gdy np. mieszkanie nie nadaje się do dalszego użytkowania – firma assistance zapewnia również organizację i pokrycie kosztów przewozu wyposażenia domu, oraz samego ubezpieczonego i jego rodziny we wskazane miejsce np. hotelu.

Podobne wpisy: