post

Ubezpieczenie zdrowia oraz życia turysty jest specyficznym instrumentem finansowym, ponieważ ciężko jest oszacować odpowiednią sumę ubezpieczeniową. Jest to jedno z tych rozwiązań, które stanowi niebywałą ochronę przed wieloma przykrymi zdarzeniami i z całą pewnością warto jest dokonać jego zakupu przed wyjazdem na urlop.

Trzeba jednak pamiętać, że zarówno jeśli płaciliśmy z własnych środków za porady medyczne, jak i byliśmy zmuszeni kupić odzież czy bieliznę, po tym jak wróciliśmy do Polski to postępujemy podobnie. W tym też celu konieczne staje się wypełnienie druku zgłoszenia szkody i przesłanie go wraz z rachunkami do ubezpieczyciela.

Wygoda dla klientów

Obecnie wiele towarzystw umożliwia zgłoszenie szkody przez Internet, co jest dużym udogodnieniem dla klienta. W momencie, gdy nie mamy dostępu do telefonu a zdarzyła się sytuacja losowa wymagane jest poinformowanie ubezpieczyciela o podobnych kwestiach. Reasumując: numer polisy i telefon do centrum pomocy to niezbędnik każdego turysty. Jednak jeżeli zaistnieje sytuacja, w której to nie ma dostępu do numeru telefonu a to zdecydowanie łatwiej jest zgłosić sprawę przez stronę internetową. Dobrze też powiedzieć współtowarzyszom podróży, gdzie ulokowało się te informacje bądź po prostu wymienić się danymi odnośnie polis. Konieczne też staje się również posiadanie przy sobie wszelkich dokumentów, które to związane są poniesionymi kosztami. Dopiero wtedy będzie to podstawą do wypłaty świadczenia przez ubezpieczyciela.

Obsługiwanie się polisą

Posiadanie odpowiednio dobranego ubezpieczenia turystycznego to pierwszy krok do udanego wypoczynku za granicą. Kolejnym jest umiejętność właściwego posługiwania się polisą. To kolejna sprawa, o której nie należy zapominać. Zadbaj o to, aby zawsze ją mieć pod ręką. Wrzucanie jej na dno walizki nie jest dobrym pomysłem, ponieważ numer polisy oraz telefon do centrum pomocy będziemy mogli w razie potrzeby szybko i sprawnie skorzystać z ochrony. Zazwyczaj zaleca się turystom, aby kupując polisę podróżną dobrali jej zakres tak, by faktycznie odpowiadał ich potrzebom. W końcu rodzice którzy mają w planach urlop z dziećmi na Chorwacji nie potrzebują polisy obejmującej sporty ekstremalne, a młodzi ludzie wyjeżdżający do Egiptu z zamiarem nurkowania nie skorzystają z rozszerzenia polisy o wykonywanie pracy niebezpiecznej. Tylko dobrze dobrana polisa turystyczna z sumami ubezpieczenia gwarantującymi odpowiedni poziom świadczeń zapewni należytą ochronę.

Podobne wpisy: