post

Zbliża się czas urlopów, wymarzonych i wyczekiwanych w ciągu całego roku wakacji. Z pewnością planujesz lub zaplanowałeś już wyjazd wakacyjny. A może czeka Cię w najbliższym czasie wyjazd służbowy? Bez względu na cel i charakter podróży, zawsze powinieneś pamiętać o ubezpieczeniu.

Jeśli wyjeżdżasz z całą rodzinę, taka polisa da Ci poczucie bezpieczeństwa oraz świadomość, że w razie problemów dotyczących z wyjazdem będzie miał Ci kto pomóc. Ubezpieczenia podróży występują w rozmaitych wariantach. Możemy wybierać spośród ciekawych możliwości, jakie dają nam firmy ubezpieczeniowe.

Pakiet ubezpieczeń

Pakiet ubezpieczeń podróżnych obejmuje zwykle polisę zdrowotną, ubezpieczenie wypadkowe oraz na okoliczność nieprzewidzianych zdarzeń związanych z kradzieżą bagażu czy nie wywiązaniem się firmy organizującej Twoją wycieczkę ze swoich obowiązków, na przykład związanych z zapewnieniem swoim klientom noclegu zgodnego z przedstawioną wcześniej ofertą. Oczywiście, decydując się na ubezpieczenie w podróży, nie musimy korzystać ze wszystkich oferowanych nam w tym zakresie usług. Choć posiadanie pełnej ochrony dałoby nam gwarancję bezpieczeństwa bez względu na okoliczności, nie zawsze mamy potrzebę korzystania ze wszystkich usług oferowanych przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie podróży może przybierać różne formy. Może być to ubezpieczenie krótkotrwałe obejmujące nas ochroną przez okres nie przekraczający miesiąca.

Podróże zagraniczne

Jeśli jednak wyjeżdżamy często, korzystną opcją będzie dla nas ubezpieczenie roczne – jako że jest to ubezpieczenie długotrwałe, obejmuje nieograniczoną ilość podróży zagranicznych. Ubezpieczenie roczne to przede wszystkim duża oszczędność czasu – tylko raz spotykamy się z ubezpieczycielem, a korzystamy z ochrony za każdym razem, gdy wyjeżdżamy, bez względu na to, czy mamy do czynienia z wyjazdem prywatnym czy też służbowym. W ramach takiej polisy ubezpieczony jest nasz bagaż, korzystamy z ubezpieczenia oc, jak również ochrony nnw. W pakiecie dostępne są również usługi assistance. Z ochrony możemy korzystać przez całą dobę, bez względu na miejsce, w którym się znajdujemy – ubezpieczenie jest ważne na całym świecie.

Podobne wpisy: