post

Udając się na zagraniczny urlop należy pamiętać o kilku nadrzędnych zasadach, które w znaczący sposób uproszczą nam pobyt w obcym kraju. Jeżeli chodzi o opiekę medyczną to podstawowym dokumentem gwarantującym darmowe jej udzielenie jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, wydawana przez NFZ.

Niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż służbową, czy na wakacje z rodziną, dokument ten jest fizycznym dowodem ubezpieczenia w krajach Unii Europejskiej. Ponadto uprawnia nas do takich samych świadczeń, jakie otrzymują w ramach powszechnego systemu ochrony zdrowia obywatele kraju, po którym podróżujemy.

Ubezpieczenie turystyczne

Karta ma jednak sporo wyłączeń, o których nie każdy pamięta. Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że nie pokrywa ona kosztów transportu medycznego, ani zwykłego transportu chorego do Polski czy kosztów akcji ratunkowych, a trzeba mieć na uwadze, że za granicą bywają równe cenie dobrej klasy samochodu. W końcu często nie jesteś w stanie ustrzec się przed wypadkiem czy nagłym zachorowaniem, możemy jednak zaopatrzyć się w ubezpieczenie turystyczne, które uchroni nas przed finansowymi konsekwencjami leczenia za granicą. Aby jednak polisa była w stanie zapewnić mam pełną ochronę trzeba starannie określić jej zakres i pamiętać o ustaleniu odpowiedniej wysokości sumy ubezpieczenia, która w całości pokryje ewentualne koszty leczenia. Jest to sprawą nadrzędną wobec czego postarajmy się o tym nie zapominać.

OC!

Firmy ubezpieczeniowe proponują jeszcze oc ubezpieczenie, które z kolei chroni Cię przed kosztami spowodowanymi szkodami jakie wyrządzisz innym osobom podczas wyjazdu. Wybierasz się na narty lub na snowboard? Zabierz ze sobą oprócz sprzętu narciarskiego również ubezpieczenie oc! Tym sposobem unikniesz ogromnych kosztów, jakimi to zostaniesz obciążony w sytuacji, w której spowodujesz komuś krzywdę na stoku. Jest to bardzo ważną kwestią, o której nawet na moment nie warto jest zapominać. Sporą pomocą w wyborze odpowiedniego rozwiązania jest kalkulator ubezpieczeń, który jest udostępniony na wielu stronach internetowych. Jeżeli skorzystasz z możliwości oferowanych przez tego typu propozycje na pewno będziesz usatysfakcjonowany z wyboru.

Podobne wpisy: