post

Jeszcze kilkanaście lat temu letni urlop spędzaliśmy najczęściej nad morzem. Dzisiaj coraz więcej osób decyduje się również na góry. Możliwość obcowania z majestatycznymi szczytami, piesze wędrówki, przepyszna kuchnia i niezwykle otwarci ludzie – to wszystko ciągnie nas w górskie rejony. Wybierając jednak taki sposób spędzania urlopu, koniecznie trzeba pamiętać o wcześniejszym wykupieniu polisy turystycznej. Dzięki niej podczas wyjazdu będzie można poczuć się bezpiecznie. Polisa jest szczególnie istotna zwłaszcza wtedy, kiedy zamierzamy wypoczywać w górach leżących poza Polską.

Na terenie naszego kraju akcje podejmowane przez ratowników TOPR oraz GOPR nie wiążą się z koniecznością ponoszenia żadnych opłat. Są całkowicie dla nas darmowe. Już jednak w takich państwach, jak Włochy, Czechy, Słowacja, Austria oraz Niemcy za każdą pomoc ratownika górskiego otrzymamy rachunek. Może on opiewać na naprawdę wysoką kwotę. Będzie tak przede wszystkim wówczas, gdy do udzielenia nam pomocy zostanie użyty śmigłowiec ratunkowy.

Pomoc medyczna
Polisa turystyczna chroni nas nie tylko na wypadek akcji ratowników górskich. Zapewnia bezpłatną pomoc medyczną wówczas, gdy pojawią się jakiekolwiek problemy zdrowotne. Warto pamiętać, że tereny górskie to zawsze inna niż na nizinach czy nawet wyżynach wartość ciśnienia atmosferycznego, a także rzadsze powietrze. W efekcie wiele osób może odczuwać rozmaite dolegliwości, które normalnie by się nie pojawiły. Do tego zawsze możemy zachorować na choroby niemające związku z obszarem, na którym wypoczywamy. Polisa turystyczna sprawia, że możemy liczyć na bezpłatną pomoc lekarską również wtedy, kiedy konieczne będzie wykonanie zabiegu lub przeprowadzenie operacji.

Transport medyczny
Może zdarzyć się tak, że po urazie lub chorobie nie będziemy mogli do kraju wrócić samodzielnie. Polisa turystyczna zapewnia pokrycie kosztów transportu medycznego do kraju. Jest to doskonałe rozwiązanie, które uchroni nas przed poważnymi kłopotami finansowymi. Trzeba bowiem pamiętać, że kosztów transportu medycznego nie pokrywa nawet karta EKUZ.

Podobne wpisy: