post

Coraz więcej Polaków regularnie wyjeżdża poza granice naszego kraju. Urlop w polskich górach lub nad polskim morzem jest coraz mniej atrakcyjny. Popularnością cieszy się Egipt, Tunezja, Turcja, Włochy, Grecja, Hiszpania. Bez względu jednak na obrany kierunek koniecznie powinniśmy pomyśleć o wykupieniu polisy turystycznej.

Polisy turystyczne oferowane przez polskie towarzystwa ubezpieczeniowe składają się na ogól z kilku segmentów. Tym najważniejszym jest oczywiście ubezpieczenie kosztów leczenia. Istotne jest także ubezpieczenie kosztów transportu medycznego do kraju. Oprócz tego wskazać można opcje dodatkowe, które zapewniają jeszcze szerszą ochronę. Zalicza się do nich:

  • ubezpieczenie sprzętu turystycznego;

  • ubezpieczenie bagażu;

  • ubezpieczenie NNW;

  • ubezpieczenie OC.

Do tego w ofercie niektórych towarzystw ubezpieczeniowych znajduje się na przykład pomoc tłumacza i prawnika. Bez wątpienia takie opcje również mogą się przydać poza granicami naszego kraju.

Ubezpieczenie kosztów leczenia

To najważniejszy element składowy każdej polisy w przypadku wyjazdów zagranicznych. Muszą pamiętać o tym nawet ci, którzy wypoczywać zamierzają w jednym z państw Unii Europejskiej. Trzeba bowiem pamiętać, że karta EKUZ nie zapewnia kompleksowej ochrony – dzięki niej można uzyskać dostęp jedynie do podstawowej pomocy medycznej. Dzięki polisie nie trzeba martwić się tym, że za pomoc lekarską otrzymamy do uregulowania naprawdę wysoki rachunek.

Ubezpieczenie kosztów transportu medycznego do Polski

W przypadku wakacyjnego zagranicznego wyjazdu o tym również trzeba pomyśleć. Na skutek choroby czy urazu możemy bowiem podczas podróży wymagać asysty pracownika służby zdrowia. Transport medyczny jest niezwykle kosztowny. Dlatego trzeba zrobić wszystko, aby za taką pomoc nie trzeba było płacić. Wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego okazuje się więc w tym wypadku nieocenione.

Odpowiednio dobrana polisa turystyczna sprawia, że na urlopie można czuć się naprawdę bezpiecznie. Bez wątpienia nie warto z wykupienia polisy rezygnować.

Podobne wpisy: