post

Zazwyczaj w ramach ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą, czy też w odrębnym ubezpieczeniu oferowane są dodatkowe świadczenia, np.: ubezpieczenie assistance, które ma na celu zapewnienie transportu osoby poszkodowanej do miejsca zamieszkania bądź też dalszego leczenia w macierzystym kraju w zgodzie z zaleceniami lekarzy.

Warto jest jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że prawo unijne pozostawia lukę w kwestii transportu poszkodowanego do miejsca zamieszkania lub miejsca dalszego leczenia w kraju. Będzie miało ono zastosowanie, gdy po wypadku ubezpieczony nie jest w stanie samodzielnie powrócić do kraju, co powoduje konieczność zorganizowania zastępczego transportu, który dodatkowo połączony jest z opieką medyczną podczas podróży.

Koszty transportu

Przy lżejszych obrażeniach wystarczający jest z kolei ambulans, czy zwykły samolot pasażerski wraz z opieką medyczną. Jednak w praktyce koszt transportu samolotem pasażerskim z krajów południowej Europy wraz z wymaganą asystą medyczną kształtuje się obecnie na poziomie ok. 12 000 zł. Warto jest zdawać sobie sprawę z faktu, że koszt wykorzystania medycznego transportu drogowego to około 5 – 7 złotych za każdy przejechany kilometr. Jednak dla osób odwiedzających Bułgarię albo Chorwacje koszty diametralnie rosną. Warto jest więc zdawać sobie sprawę z podobnych ewentualności a z całą pewnością znacznie prościej będzie nam podjąć decyzję o wyborze określonego produktu finansowego.

Transport lotniczy

Przy wyjątkowo skomplikowanych obrażeniach, wymagających zaawansowanego transportu w oparciu o zalecenia lekarzy, koniecznym staje się specjalistyczny transport lotniczy, którego koszt wraz z towarzyszącą na pokładzie obsługą. Jak wiadomo jest to sprawa, której w żaden sposób nie można zbagatelizować wobec czego miejmy na uwadze ten fakt. Ubezpieczenie na wakacje za granicą pozwoli lepiej dobrać kalkulator ubezpieczeń, który umiejscowiony jest na wielu stronach. Za jego pomocą możliwe staje się szybkie i sprawne pozyskanie informacji, na których nam zależy wobec czego podjęcie decyzji o wyborze określonego instrumentu finansowego staje się znacznie łatwiejsze. Warto jest więc zdawać sobie sprawę z podobnych ewentualności a możemy realnie wpłynąć na wybór odpowiedniego rozwiązania.

Podobne wpisy: