post

Coraz więcej osób z naszego kraju wybiera na miejsce wypoczynku góry. Chętnie w nich wypoczywamy nie tylko zimą, ale także latem. Wybierając się na wypoczynek do jednej z górskich miejscowości warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia. Polisa zapewni nam poczucie bezpieczeństwa, co docenimy szczególnie wtedy, kiedy zdecydujemy się wyjechać w góry, które leżą poza terytorium Polski.

Wyjazd w góry zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Przygotowanie szlaków turystycznych jest nie zawsze takie, jakiego wypadałoby oczekiwać. Na trudnym szlaku w czasie złych warunków pogodowych o wypadek jest bardzo łatwo. Może się okazać, że pomocy będą nam udzielać ratownicy pogotowia górskiego. Z polisą pomoc ta zostanie nam udzielona bezpłatnie nawet, jeśli ulegniemy wypadkowi poza polskimi szlakami. W niektórych krajach osoby, które nie posiadają ubezpieczenia turystycznego zobowiązane są do pokrycia kosztów akcji ratowniczej. Do krajów tych należą między innymi:

  • Niemcy;

  • Austria;

  • Słowacja;

  • Czechy;

  • Włochy;

  • Francja.

Na jaką jeszcze pomoc możemy liczyć w ramach ubezpieczenia turystycznego?

Pomoc medyczna

Wykupując ubezpieczenie turystyczne, możemy liczyć na bezpłatną pomoc medyczną w czasie wypoczynku w zagranicznych kurortach. Wybierając się w góry musimy pamiętać, że nasz organizm może przeżyć szok związany ze zmianą klimatu. Musimy pamiętać, że w górach jest inne ciśnienie niż na terenach nizinnych, że zwiększa się wysokość nad poziome morza. Stąd możemy mieć problemy z sercem, czy z ciśnieniem. W ramach polisy otrzymamy pomoc nie tylko w tych przypadkach, ale także wtedy, kiedy doznamy złamania czy innego urazu nogi.

Transport medyczny

Wędrując po wysokogórskich szlakach, które bardzo często prowadzą w bardzo trudnym i wymagającym terenie musimy pamiętać, że wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do groźnego wypadku, który skaże nas na konieczność powrotu do Polski transportem sanitarnym. Nie będzie on tani, a jego koszty jeszcze wzrosną, kiedy od kraju będzie nas dzielić wiele tysięcy kilometrów.

Podobne wpisy: