Ubezpieczenie OC i AC – czy można zaoszczędzić na składce?Ubezpieczenia komunikacyjne to jedne z najczęściej wykupywanych ubezpieczeń. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla wszystkich posiadaczy samochodów, zaś ubezpieczenie AC ma charakter dobrowolny.

Bez względu na to, czy wykupujemy oba rodzaje ubezpieczeń, czy też stawiamy tylko na opcję obowiązkową, zawsze zależy nam na tym, aby opłacane składki były jak najniższe. Dzisiaj można naprawdę zadbać o to, aby koszt ubezpieczeń komunikacyjnych nie przyprawiał o zawrót głowy.

Ubezpieczenie przez Internet

Dzisiaj większość towarzystw ubezpieczeniowych prowadzi sprzedaż polis za pośrednictwem Internetu lub drogą telefoniczną. Bardzo wiele osób w ogóle nie zdaje sobie sprawy z tego, że jest to opcja o wiele tańsza niż kupno polisy w siedzibie towarzystwa ubezpieczeniowego. Każdy, kto chce więc chociaż trochę zaoszczędzić, powinien postawić na wykupienie polisy drogą internetową lub telefoniczną.

Pakiet lojalnościowy

To rozwiązanie, które dzisiaj znajduje się w ofercie większości towarzystw ubezpieczeniowych. Stali klienci, którzy już od dawna korzystają z usług tego samego towarzystwa ubezpieczeniowego mogą liczyć na zniżkowe składki. Tym sposobem można zaoszczędzić naprawdę dużo. Jednocześnie zniżki nie mają żadnego związku z tym, czy nasza jazda jest bezszkodowa. To naprawdę korzystne rozwiązanie. W wielu wypadkach nie opłaca się co roku wymieniać ubezpieczyciela. Lepszym rozwiązaniem jest współpraca wieloletnia.

Bezszkodowa jazda

Na zniżki w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych mogą liczyć wszyscy ci, którzy jeżdżą w sposób bezszkodowy. Brak stłuczek, kolizji czy poważnych wypadków to zawsze zniżka ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego. Bez wątpienia opłaca się więc jeździć w sposób ostrożny i rozsądny. Nawet mała stłuczka zgłoszona do towarzystwa ubezpieczeniowego zakończy się podwyższeniem składki. A tego nie chce przecież żaden kierowca.

Pakiet dealerski

To rozwiązanie, które dostępne jest dla osób kupujących auto prosto z salonu. Kompleksowy pakiet ubezpieczeniowy z salonu poleca się zwłaszcza tym, którzy na swoim koncie mają całkiem sporo zdarzeń na drodze.

Podobne wpisy: