http://www.nezdeluxe.pl/2014/11/perles-de-lalique-i-opinia-o-perfumach.htmlZ różnych okazji, imienin, czy świąt Bożego Narodzenia, kupujemy swoim bliskim różne prezenty. Może w tym roku warto odejść od sztampowych prezentów i podarować bliskim polisę na życie?

Polisa posagowa dla dzieci

Ubezpieczenia na życie w postaci polisy posagowej może być doskonałym prezentem uczynionym przez rodziców swoim dzieciom. Takie ubezpieczenie jest gwarancją, że dzieci zostaną zabezpieczone na wypadek, kiedy rodziców spotka coś złego. Wybierając polisę zabezpieczającą przyszłość swoim dzieciom mamy do wyboru możliwość opłacania składek w systemie:

    • miesięcznym

    • kwartalnym

    • półrocznym

    • rocznym

Wartość tego ubezpieczenia zależy od wysokości składek, które chcemy opłacać; im wyższe składki, tym odszkodowanie otrzymane przez dziecko/dzieci będzie wyższe. Polisę na życie dla dzieci warto wykupić już nawet bezpośrednio po ich narodzinach. Będziemy mieli pewność, że suma, która zgromadzimy będzie naprawdę wysoka.

Ubezpieczenia na życie dla rodziców

Ubezpieczenie na życie może być nie tylko prezentem dla dzieci, taki sam prezent dzieci mogą zrobić swoim rodzicom. W tym przypadku osobą upoważnioną do odbioru odszkodowania będzie drugie z rodziców. Decydując się na ubezpieczenie na życie dla rodziców na pewno znajdziemy towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym nie został określony limit wieku, do którego można wykupić ubezpieczenie. Przygotujmy się jednak na wyższą składkę przy zakupie polisy rodziców w nieco starszym wieku. W przypadku osób starszych wzrasta bowiem ryzyko ponoszone przez ubezpieczyciela.

Polisa dla dzieci pełnoletnich

Polisę na życie możemy wykupić nie tylko dla niepełnoletnich dzieci. Istnieje możliwość wykupienia polisy także dla dzieci pełnoletnich. W tym przypadku jako osobę upoważnioną możemy wskazać współmałżonka dziecka, jego dzieci, czyli nasze wnuki lub nas samych. Po śmierci osoby ubezpieczonej wskazana w polisie osoba uprawiona otrzyma odszkodowanie. Suma wypłacona od ubezpieczyciela zależy oczywiście od wysokości płaconych składek.

Polisa na życie, którą podarujemy w prezencie oznacza, że bierzemy na siebie obowiązek opłacania składek przez długi czas. Zanim więc ją wykupimy, zastanówmy się, czy ten prezent nie jest dla nas zbyt drogi.

Podobne wpisy: