hand-357889_640Finansowe zabezpieczenie rodziny na wypadek śmierci to podstawowe zadanie każdej polisy na życie. Poszczególne oferty firm ubezpieczeniowych łączą ten cel z innymi zadaniami: możliwością gromadzenia kapitału na przyszłość dziecka, wsparciem w razie inwalidztwa czy pobytu w szpitalu, a także pomocą w trudnych sytuacjach życiowych w ramach świadczeń assistance. Jakie ubezpieczenie rodziny warto wybrać, by zapewnić swoim bliskim maksymalną ochronę?


Jeśli szukamy najprostszej, stosunkowo taniej i krótkoterminowej polisy, w której zakres ochrony może być kształtowany w zależności od naszych potrzeb, najlepszym wyborem będzie ubezpieczenie na życie „Opiekun”. Umowa podpisywana jest w tym przypadku na okres 12 miesięcy z możliwością przedłużania na kolejne okresy roczne. Można nią objąć zarówno jedną osobę, jak i wszystkich członków rodziny, wybierając spośród 2 zakresów ochrony i 3 wariantów sum ubezpieczenia.

Opcja standardowa

Opcja standardowa gwarantuje wsparcie finansowe na wypadek śmierci, a także trwałego inwalidztwa, pobytu w szpitalu i śmierci na skutek nieszczęśliwego wypadku. Zakres rozszerzony poza wymienionymi zdarzeniami dotyczy również uszczerbku na zdrowiu, leczenia operacyjnego i tymczasowej niezdolności do pracy wskutek NW.

Ochrona na wypadek zdarzeń losowych

Ochrona na wypadek nieoczekiwanych wydarzeń losowych nie musi stanowić jedynego celu ubezpieczenia rodzinnego. Wybierając polisy posagowe lub z planem edukacyjnym, dodatkowo zapewniamy swojemu dziecku środki finansowe na naukę czy dobry start w dorosłość. W ten sposób możemy połączyć najważniejszy cel – zabezpieczenie przyszłości najbliższych – z planem systematycznego oszczędzania i gromadzeniem kapitału na przyszłość. Co ważne, polisa posagowa dla dziecka umożliwia również objęcie ochroną współmałżonka, gwarantując bezpieczeństwo finansowe całej rodzinie.
Ostatnim rozwiązaniem, jakie mamy do dyspozycji są ubezpieczenia grupowe, dostępne w zakładach pracy. Poza ochroną na wypadek śmierci i innych zdarzeń losowych oferują one dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych oraz wsparcie finansowe w ważnych momentach życia (taką funkcję pełni m.in. ubezpieczenie na życie urodzenie dziecka).

Podobne wpisy: