post

Ubezpieczenie turystyczne w większości przypadków kojarzy nam się z polisą gwarantująca bezpieczeństwo dorosłym, którzy udają się w podróż organizowaną samodzielnie. Jeżeli jednak chodzi o możliwości firm ubezpieczeniowych to propozycje jakie oferują swoim klientom są zdecydowanie mocniej rozbudowane.

Polisa dla dzieciaków udających się na zieloną szkołę czy zimowisko to jeden z produktów firm ubezpieczeniowych. Warto jest zdawać sobie sprawę że większość uczniów jest ubezpieczona w ramach ubezpieczenie nnw szkolnego. Takowa polisa daje dosyć mocno ograniczoną ochronę ubezpieczenia, ale i niewiele kosztuje.

Procent uszczerbku na zdrowiu

Trzeba przyznać, że nadrzędnym świadczeniem z ubezpieczenia jest wypłata odszkodowania za każdy procent uszczerbku na zdrowiu. Jak to wygląda w praktyce? Otóż, jeżeli złamany palec lekarz towarzystwa ubezpieczeń oceni na 3 proc. uszczerbku, to poszkodowanemu będzie mu się należało odszkodowanie w wysokości 3 proc. Kwota to wypłaty będzie uzależniona od wysokości sumy ubezpieczenia – jest to nic innego jak kwota, jaką towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca w chwili, gdy dojdzie do wypadku bądź innego zdarzenia losowego który doprowadzi do uszczerbku na zdrowiu lub śmierci ubezpieczonego. Ubezpieczenie działa cały rok, również w okresie ferii i wakacji zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zanim jednak wyślesz dziecko na narty, warto sprawdzić w warunkach ubezpieczenia, co mu przysługuje, jeżeli dojdzie do nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie oc na stoku to ochrona gwarantująca wypłatę środków na wypadek wyrządzenia szkody osobie trzeciej.

Assistance Europa

Innym zabezpieczeniem jest również polisa chroniąca sprzęt, w sytuacji gdyby został on zniszczony lub skradziony – dotyczy to wyjazdów zagranicznych jak i tych na terenie kraju. Ubezpieczenie assistace europa to jeden z wariantów, po który wyjątkowo chętnie sięgają klienci. Jeżeli wysyłasz dziecko na zimowisko do jednego z zagranicznych kurortów również musisz zadbać o wykupienie ubezpieczenia dla niego. Sporym udogodnieniem w znalezieniu odpowiedniej polisy będzie kalkulator ubezpieczeń, który udostępniony jest na wielu serwisach internetowych. Korzystanie z możliwości oferowanych przez tego typu rozwiązanie niesie ze sobą liczne korzyści, a przede wszystkim pozwala zaoszczędzić czas. W końcu nie musisz go poświęcać na wizytę w firmie ubezpieczeniowej i rozmowę z doradcą. Nie ma konieczności jeżdżenia od jednego do drugiego zakładu ubezpieczeń – porównania można dokonać w domu, wygodnie siedząc na fotelu.

Podobne wpisy: