post

Ubezpieczenie podróżne to jeden z produktów finansowych, który wymaga precyzyjnego sprawdzenia zakresu ochrony. Przy wyborze należy kierować się w głównej mierze również wysokością sumy ubezpieczenia, na jaką wystawiona jest polisa. Klienci zbyt często o tym zapominają o biorą pod uwagę wyłącznie wysokość składki.

Warto pamiętać również o wysokości kosztów leczenia oraz transportu medycznego. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że im jesteś dalej, tym droższe będą koszty związane z przewiezieniem Cię do Polski. Transport medyczny chorego z Dominikany będzie kosztował znacznie więcej niż z Chorwacji.

Warunki ubezpieczenia

Dlatego zanim spakujemy walizkę, warto, a wręcz trzeba, poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z Warunkami Ubezpieczenia. Ogólne Warunki Ubezpieczenia mają opisany szczegółowo zakres i sumy ubezpieczenia. Należy poprosić agenta o udostępnienie takich dokumentów i bez pośpiechu je przeczytać. Nie wystarczy ich przejrzeć, ponieważ zbyt wiele ważnych informacji może umknąć. Jeśli decydujemy się na samodzielny wyjazd tym bardziej powinniśmy w skupieniu i bez pośpiechu wybrać odpowiednią dla siebie polisę. Musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że indywidualne polisy charakteryzują się znacznie wyższymi sumami ubezpieczenia niż w przypadku tych, które oferowane są przez biuro podróży.

Suma ubezpieczenia

Wiele polis ubezpieczeniowych jakie mamy możliwość znalezienia na rynku obejmuje sumę ubezpieczenia kosztów leczenia do 60 tys. euro, zabezpieczenie związane z ryzykiem następstw chorób przewlekłych, a także zagrożeń wynikających z uprawiania turystyki kwalifikowanej. Musisz zdawać sobie sprawę, że wybór podobnego ubezpieczenia daje dostęp do szeregu dodatkowych usług, jak pokrycie kosztów przerwania podróży, transportu niepełnoletnich dzieci, pomoc w razie utraty ważnych dokumentów lub środków płatniczych. W chwili, w której to podejmujesz decyzję o urlopie i wyborze ciekawego miejsca do wypoczynku pamiętaj o tym, aby sprawdzić jaki zakres i sumę ubezpieczenia została Ci zaproponowana. Na początku oblicz sobie kwoty, które będą dla Ciebie satysfakcjonujące. Zawsze mamy możliwość ubezpieczyć się dodatkowo w komercyjny sposób, w takim zakresie, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom.

Podobne wpisy: