post

Polisa OC jest ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej i każdy posiadający pojazd musi ją wykupić. Z kolei inne ubezpieczenia komunikacyjne są już dobrowolne – nie każdy kierowca musi się na nie decydować, chociaż warto. Do takich dobrowolnych ubezpieczeń auta należy Assistance, które jest coraz chętniej wybierane przez Polaków. Co warto wiedzieć o tego rodzaju polisie? Co może zagwarantować?

Ubezpieczenie Assistance – czym jest?

Najważniejszym celem ubezpieczenia Assistance jest zapewnienie kierowcy stosownej pomocy w razie jakichś nieoczekiwanych zdarzeń losowych. Wiadomo, że na drodze mogą stać się różne rzeczy – nie trzeba wypadku, żeby być poszkodowanym. Może się zniszczyć opona, zatrzeć silnik, albo na przykład pojazd może nie chcieć się uruchomić przez mróz. Sytuacji, w których potrzebna jest pomoc, może być wiele. Czasami wydarzenia rozgrywają się w danym mieście, a innym razem w podróży. W każdym wypadku, który jest opisany w umowie podpisywanej przez właściciela auta i firmę ubezpieczeniową, kierowca może otrzymać pomoc i wsparcie.

Ubezpieczenie Assistance – co gwarantuje?

Konkretna pomoc uzależniona jest od tego, co znalazło się w konkretnej umowie ubezpieczenia. Zwykle jednak jest to solidna pomoc medyczna i techniczna. Czasami można liczyć również na wsparcie w podróży – na przykład możliwość nocowania w hotelu, gdy zepsuje się pojazd i trzeba czekać na podstawienie zastępczego (co samo w sobie jest już pomocą), albo pomoc językową, gdy jest się na terytorium obcego państwa. Warto więc dokładnie czytać umowę, żeby wiedzieć w jakich sytuacjach możemy liczyć na pomoc i jak będzie duża.

Ubezpieczenie Assistance – jak wybrać?

W przypadku ubezpieczenia assistance (zobacz tutaj) możemy liczyć na wiele różnych ofert niemal od każdej firmy ubezpieczeniowej. Zwykle podstawowy pakiet jest bezpłatnie dodawany do AC i OC, jeśli są wykupywane w tym samym miejscu. Nie jest to jednak regułą. Jeśli ktoś chce zapewnić sobie solidną ochronę na czas podróży autem i korzystania z niego, powinien się zdecydować na droższą, rozszerzoną ofertę. Warto dopasować poszczególne zapisy w umowie do najczęstszych zdarzeń, które mogą mieć miejsce i do swojego trybu życia.

Podobne wpisy: