post

Ubezpieczenia podróżne podzielić można na ubezpieczenia dla wszystkich tych turystów którzy wybierają się poza granice naszego kraju jak również i dla tych którzy zdecydują się na podróż po naszym kraju. Zakres ubezpieczenia w obu przypadkach może być mocno zróżnicowany, zawsze jednak można dostosować je do swoich potrzeb wynikających z charakterystyki danej podróży.

Dla tych którzy planują wybrać się w podróż najlepszym wyjściem jest więc zapoznanie się z pakietami ochronnymi ubezpieczycieli. Najważniejszym z nich może być pakiet pomocy w przypadku choroby czy też jakiegokolwiek wypadku. W takich sytuacjach można liczyć nie tylko na odszkodowanie ale także na doraźną pomoc ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego.

Telefony alarmowe

Niektóre z nich przewidują dla podróżnych możliwość skorzystania ze specjalnych telefonów alarmowych. Należy jednak sprawdzić czy na terenie kraju do którego się wybieramy nadal będziemy posiadali taką możliwość. Nie wszędzie może być ona dostępna, jeśli jednak jest to na ogół wystarczy po prostu jeden telefon do swojego zakładu ubezpieczeniowego i już można liczyć na pomoc ubezpieczyciela, który zajmie się nawet zorganizowaniem pomocy medycznej dla osoby poszkodowanej. Są to już dosyć mocno kompleksowe ubezpieczenia zdrowotne z których możemy skorzystać. Dokładnie to samo ubezpieczenie może gwarantować ochronę w zarówno na terenie Polski jak i poza nim. Wtedy konieczne jest rozszerzenie zakresu ochronnego ubezpieczenia podróżniczego. W towarzystwach ubezpieczeniowych w bardzo różnym stopniu podchodzi się do tego problemu.

Rozszerzenie ochrony

W niektórych bez jakichkolwiek większych problemów można rozszerzyć ochronę ubezpieczeniową, która działać będzie w zasadzie na terenie całego świata w innych natomiast pojawią się rzecz jasna pewnego rodzaju wyłączenia dotyczące terytoriów niektórych krajów, na ogół tych, w których na przykład ze względu na panującą sytuację polityczną panuje podwyższone ryzyko dla podróżnych, wtedy konieczne jest wykupienie osobnego ubezpieczenia. Warto także zwrócić uwagę na to, aby ubezpieczenie, jeśli wykupuje się je z zakresem ochrony obejmującym większy obszar, było podpisane na większą sumę ubezpieczeniową. Gwarantuje to realną ochronę zarówno w naszym kraju jak i poza jego granicami, gdzie koszty leczenia mogą być przecież już zupełnie inne.

Podobne wpisy: