post

Do szerokiego pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych zaliczyć możemy o wiele większą liczbę ubezpieczeń aniżeli tylko typowe ubezpieczenia OC czy AC. Przykładem tego mogą być dodatkowe ubezpieczenia zapewniające ubezpieczonemu możliwość uzyskania odszkodowania także w wyjątkowo ryzykownych przypadkach jeśli chodzi o samochody. Przykładem tego typu ubezpieczenia może być ubezpieczenie z tytułu dodatkowego ubezpieczenia AC szyb samochodowych.

W ten sposób kupujący ubezpieczenia mają możliwość dodatkowego zabezpieczenia się na wypadek uszkodzenia takich jak by nie było wrażliwych części samochodu. Jest to często kupowane uzupełnienie typowych ubezpieczeń komunikacyjnych, aczkolwiek może być to także jedyne ubezpieczenie które wykupimy dodatkowo. Jedyne z zakresu AC, bowiem ubezpieczenia z tytułu OC posiadać powinien każdy kierowca, oraz rzecz jasna właściciel pojazdu.

Ubezpieczenie szyb

Dodatkowe ubezpieczenie szyb samochodu może jednak stanowić dobre zabezpieczenie nie tylko w razie wypadków, ale także przypadku jakichkolwiek aktów wandalizmu. Do uszkodzenia szyby samochodowej dojść może także podczas normalnej jazdy samochodem, co także należy mieć na uwadze przy podejmowaniu decyzji o wykupieniu takiego ubezpieczenia. Nie jest to jedyne dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne które można dołączyć do posiadanego przez siebie pakietu ubezpieczeniowego Innym tego rodzaju ubezpieczeniem jest chociażby ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków które wykupić może nie tylko kierowca.

NNW

Bardzo popularne są ubezpieczenia tego tyku kupowane praktycznie dla całej rodziny. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków chronić może wtedy praktycznie wszystkich, którzy podróżują danym pojazdem. Warto także pamiętać o tym, że jest to bodajże jedyne ubezpieczenie chroniące od skutków zdarzeń drogowych, które nie jest w żadnym razie przypisane do pojazdu, ale jak najbardziej do ubezpieczonych, tak więc zapewniać będzie także ochronę na przykład podczas podróży komunikacją miejską, czy też w innych podobnych przypadkach. Jak zatem widać jest to ubezpieczenie o dosyć szerokim zakresie ochrony ubezpieczeniowej.

Podobne wpisy: