post

Wiele osób świadomie rezygnuje z ubezpieczania się, bo twierdzą oni, że dzięki temu oszczędzają pieniądze i tym samym mogą przeznaczyć je na inne wydatki. To raczej błędne przekonanie. Ubezpieczenia właśnie służą oszczędzaniu, tym bardziej w kryzysowych sytuacjach. Kiedy dojdzie do wydarzenia, w którym zniszczeniu ulegnie dom czy mieszkanie, nakładem kosztów trzeba doprowadzić je do porządku. Takie zniszczenia mogą wynikać z różnych przyczyn. Wiele z nich uwzględnia ubezpieczenie domu i mieszkania. Kiedy takiego ubezpieczenia się nie posiada, trzeba wyłożyć własne środki. Ich źródłem mogą być oszczędności. Na taki cel można wziąć kredyt. Ale po co skoro wystarczyło, odpowiednio wcześnie się ubezpieczyć. Czasem jednak człowiek uświadamia sobie to za późno.

Odbudowa domu

Przeznaczanie oszczędności na odbudowę domu, czy branie na ten cel kredytu w razie konieczności jest przymusem. Nie ma innego wyjścia. W takich sytuacjach znalazło się wiele osób. Dopiero po fakcie uświadomili sobie, w o ile lepszej sytuacji byliby, gdyby wcześniej zadbali o ubezpieczenie nieruchomości i jej wyposażenia. Nie musieliby się martwić tym, że pieniądze na nowy samochód muszą przeznaczyć na remont zalanego mieszkania lub brać na ten cel kredyt, który będą spłacać latami. Wbrew obiegowej opinii ubezpieczenia służą oszczędzaniu. Wydając pieniądze na polisę, możemy sobie zaoszczędzić dużo większych kosztów. Podobne sytuacje mają miejsce podczas podróży zagranicznych.

Wypadki za granicą

Kiedy posiada się ubezpieczenie zdrowotne za granicą, nie trzeba martwić się tym, kto pokryje koszt leczenia w razie wypadku czy innych dolegliwości. Osoby, które nie inwestują w takie polisy bardzo odczuwalnie mogą przekonać się o tym, ile kosztuje leczenie za granicą. Jeśli podczas wycieczki do Włoch złamią nogę i nie posiadają ubezpieczenia, koszty leczenia mogą znacząco przekroczyć koszty całego wyjazdu. Często się zdarza, że są to ogromne sumy. Takim wydatkom można zapobiegać, ubezpieczając się. Lepiej decydować się na nie zanim coś się wydarzy. W przeciwnym razie można żałować swojej decyzji.

Podobne wpisy: