post

Wielu naukowców badających ludzkie charaktery i zachowania jest zgodnych, iż każda wykonywana przez istotę ludzką czynność jest pewnym odzwierciedleniem jej osobowości. Szczególne znaczenie mają tu czynności wykonywana podświadomie. Amerykańska badaczka komunikacji niewerbalnej postanowiła zbadać powiązania pomiędzy sposobem jedzenia pizzy a cechami charakteru. Wyniki mogą zaskakiwać.

Pizza złożona jak kanapka

Osoba jedzące pizzę złożoną na wzór kanapki to typ buntownika, który nie przywiązuje zbyt dużej wagi do obowiązujących reguł, zasad czy konwenansów. Zwolennicy tak jedzonych placków przy podejmowaniu decyzji nie rozważają argumentów „za” i „przeciw” oraz nie zastanawiają się nad konsekwencjami. Mają konkretne życiowe cele i nie lubią tracić czasu na drobiazgi.

Jedzenie pizzy od brzegów

Osoby rozpoczynające konsumpcję pizzy od jej brzegów to indywidualiści, którzy cechują się własnym pomysłem na życie. Tacy osobnicy są pewni siebie. Lubią być w centrum zainteresowania – chociażby z powodu odbiegania od przyjętych konwencji. Przez otoczenie są odbierani jako wygadani, głośni i często mający tendencję do nadmiernej histerii.

Klasyka

Osoby spożywające swój kawałek pizzy w sposób klasyczny to typowi obserwatorzy. Cenią sobie stabilizację i bezpieczeństwo, są ostrożne, oddane i bardzo lojalne. „Pizzowy klasyk” to człowiek z zasadami, który ma bardzo konkretne wyobrażenie o życiu – obiera sobie pewien cel i konsekwentnie do niego dąży.

Jedzenie pizzy sztućcami

Pizza to ten rodzaj potrawy, którą najczęściej je się palcami – i nikt w tym przypadku nie powie, iż takie zachowanie jest niekulturalne. Niemniej jednak wiele osób woli spożywać ją w bardziej tradycyjny sposób, czyli przy użyciu noża i widelca. Zwolennicy jedzenia pizzy właśnie w taki sposób są często godnymi zaufania i bezinteresownymi przyjaciółmi, którzy zawsze wyciągną pomocną rękę do osób będących w potrzebnie. Jednocześnie są to osoby przewidywalne, które cenią sobie rutynę i z góry określony porządek.

Sposób jedzenia tradycyjnej włoskiej potrawy może wiele powiedzieć o człowieku. Otwarty i pewny siebie ekstrawertyk czy też nieśmiały i zamknięty w sobie introwertyk? Można to rozpoznać po sposobie, w jakim jest jedzona konkretna pizza. Katowice nie narzucają swoim mieszkańcom i gościom, w jaki sposób mają konsumować ten smaczny i aromatyczny placek. Najważniejsza jest pizza i jej niepowtarzalny smak.

Podobne wpisy: