post

Obozy językowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów szlifowania języka angielskiego przez dziecko czy nastolatka. Wyjazdy językowe są niezwykle popularne i mają wiele zalet, jednak warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów przed podpisaniem umowy i wpłaceniem pieniędzy.

Wymogi

Jak skutecznie uczyć się angielskiego za granicą?Wyjazdy językowe powinny trwać od dwóch tygodni do miesiąca lub dłużej. Wydawanie pieniędzy na dokumenty, loty nie ma sensu, jeśli dziecko przebywa za granicą krócej niż dwa tygodnie. Oczywiście będzie jakiś efekt, ale najprawdopodobniej wcale nie jest to, czego oczekujesz. Aby dziecko zanurzyło się w środowisku i naprawdę się czegoś nauczyło, potrzebuje co najmniej dwóch tygodni. Konieczne jest wykluczenie komunikacji z polskojęzycznymi osobami. W przeciwnym razie cel – zanurzenie się w środowisku i rozpoczęcie komunikacji w języku angielskim z powodu braku innych opcji – nie zostanie osiągnięty. Nawet jeśli dziecko spotka polskojęzycznych uczniów, staraj się namówić go, aby rozmawiał z nimi po angielsku. Dzięki temu nauczy się znacznie szybciej, aby swobodnie formułować swoje myśli w języku obcym. Poziom języka dziecka musi być wyższy niż początkowy. Oczywiście wszystko zależy od wybranego programu, ale nadal pożądane jest, aby dziecko posiadało przynajmniej minimalną znajomość języka angielskiego.

Jak wybrać właściwy obóz?

Wybierz kraj. USA, Anglia, Australia, Malta – to niepełna lista krajów, w których możesz uczyć się angielskiego. Zainteresuj się opinią dziecka na ten temat. Może naprawdę chce zobaczyć Londyn. Zachowaj ostrożność przy wyborze tanich wyjazdów językowych. Niskie ceny mogą oznaczać, że na obozie pracują nauczyciele o niskich zarobkach i skromnym doświadczeniu zawodowym. W pracy z dziećmi jest to niedopuszczalne. Z drugiej strony bardzo drogie wyjazdy mogą być niewarte swojej ceny. Upewnij się, że obóz lub szkoła znajdują się w bezpiecznym miejscu. Skontaktuj się z uczniami tej szkoły. Jest to teraz bardzo łatwe do zrobienia. Jeśli zobaczysz pozytywne recenzje na temat konkretnej instytucji edukacyjnej, jest większa szansa, że dany obóz językowy rzeczywiście jest właściwym miejscem.

Więcej na http://www.atas.pl/pl/wyjazdy-jezykowe

Podobne wpisy: