Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnychUbezpieczenia komunikacyjne to jedne z częściej wykupywanych ubezpieczeń. Zarezerwowane są dla posiadaczy samochodów oraz innych pojazdów mechanicznych.

Dzisiaj towarzystwa ubezpieczeniowe mają w tym względzie naprawdę wiele do zaoferowania. Rodzajów ubezpieczeń komunikacyjnych jest kilka.

OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

To ten rodzaj ubezpieczenia komunikacyjnego, który jest obowiązkowy dla wszystkich posiadaczy pojazdów chcących przemierzać polskie drogi. OC muszą wykupić właściciele nie tylko samochodów osobowych, ale również motocykli, motorowerów, ciągników rolniczych, samochodów ciężarowych oraz ciągników siodłowych. Polskie OC zapewnia ochronę na terenie większości państw europejskich. Wyjątkiem są takie kraje, jak Rosja, Białoruś, Mołdawia. Decydując się na wyjazd do nich, trzeba pamiętać o wykupieniu Zielonej Karty.

NNW, czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków

Zapewnia ono ochronę zarówno kierowcy, jak i jego pasażerów. NNW to wypłata odszkodowania w przypadku powstania uszkodzeń ciała na skutek wypadku, wsiadania czy wysiadania z samochodu lub ładowania bagaży. Odszkodowanie wypłacane jest również wówczas, kiedy na skutek zdarzenia kierowca lub pasażer poniesie śmierć. Obecnie uważa się, że ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków opłaca się wykupować tylko wtedy, kiedy jego wartość jest naprawdę wysoka. Wówczas można bowiem liczyć na wysokie odszkodowanie w momencie zdarzenia. NNW o wartości pięciu czy dziesięciu tysięcy złotych jest kompletnie nieopłacalne.

Ubezpieczenie assistance

To rodzaj ubezpieczenia, który pozwala czuć się spokojnie i komfortowo niezależnie od okoliczności. Wykupując ten rodzaj ubezpieczenia, można być pewnym, że w razie wypadku, awarii czy ukradzenia pojazdu nie zostaniemy bez pomocy. Ubezpieczyciel zapewni nam samochód zastępczy, a jeśli będzie to konieczne – także nocleg w hotelu. Wykupienie polisy tego rodzaju poleca się przede wszystkim tym, którzy jeżdżą naprawdę dużo, a dodatkowo często podróżują z dziećmi.

Podobne wpisy: