Kiedy przydaje się ubezpieczenie assistance?

Na rynku ubezpieczeń znajdziemy różne ich rodzaje. Począwszy od tych na życie, przez te na mieszkania i szeroko rozumiane mienie osobiste, aż po ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej kierowców, a także innych osób, na przykład prawników bądź lekarzy. Skupimy się dziś na pewnym szczególnym typie ubezpieczenia, jakim jest tak zwane Assistance. Ubezpieczenie to kojarzy nam się przede wszystkim z grupą tych, które możemy nabyć w związku z posiadaniem samochodu.

Tak też właśnie jest, otóż jest to specjalny dodatek do ubezpieczenia OC, który zapewni nam pomoc w drodze gdy nasze auto zepsuje się. Ponadto ubezpieczenie assistance może pokryć nawet koszty zakwaterowania w hotelu bądź powrót innym środkiem transportu, jeżeli awaria auta będzie miała miejsce daleko od domu.

Ubezpieczenie OC

Zazwyczaj gdy kupujemy obowiązkowe ubezpieczenie OC dla naszego samochodu, dostajemy tak zwany mały pakiet assistance. Zawiera się w nim możliwość zholowania pojazdu do warsztatu lub we wskazane miejsce, w razie gdy przytrafił się nam wypadek nie z naszej winy. Za taki pakiet nie trzeba płacić, dostajemy go niejako gratis podczas podpisywania umowy o OC. Jeżeli chcemy mieć większy komfort i spokój ducha w podróży, warto nabyć droższe pakiety, które umożliwią nam uzyskanie pomocy w znacznie szerszym spektrum wydarzeń. Na przykład możliwe będzie przeholowanie auta nawet do kilkuset kilometrów w razie, gdyby odmówiło ono posłuszeństwa na trasie, jak również dojazd mechanika który naprawi drobniejsze usterki na miejscu awarii.

Nasze bezpieczeństwo

Jak można z powyższych faktów wywnioskować, warto wyposażyć się w tego typu polisę, najlepiej rozszerzając ofertę którą otrzymaliśmy podczas podpisywania umowy na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej lub/i autocasco. Pamiętajmy, że chodzi tutaj przede wszystkim o nasz komfort. O wiele lepiej jedzie się w długą trasę lub jest się daleko od domu mając wykupione ubezpieczenie assistance. Daje nam to gwarancję, że w razie niespodziewanej sytuacji typu awaria samochodu lub kraksa, nie będziemy pozostawieni sami sobie w odległym miejscu.

Sprawdź ubezpieczenia Gothaer: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-auto-assistance-podstawowy

Podobne wpisy: