Porady medyczne w internecieInternet służy nam dzisiaj nie tylko do rozrywki. Zmienił on wiele aspektów życia. Stał się źródłem poszukiwania bardzo różnych informacji. Wyjątkowo często korzystamy z dostępu do internetu aby szukać w nim porad medycznych. Jakie możliwości daje nam w tym względzie internet?

Konsultacje z lekarzem

Najczęściej taką możliwość dają portale medyczne lub internetowe przychodnie. Zarówno w jednych i drugich dyżur pełnią lekarze specjaliści, którzy są w stanie udzielić wyczerpującej odpowiedzi na nurtujące klientów pytania. Z takich konsultacji najczęściej korzystają osoby, które nie mogą dostać się do lekarza, by kolejka jest bardzo długa lub z powodu wyjazdu za granicę. Chętnie wirtualnych specjalistów odwiedzają osoby, które wprawdzie do lekarza dostaną się bez problemu, ale cierpią na infekcje intymne i przed wizytą w gabinecie odczuwają wstyd. Konsultacja przez internet nie jest jednak tym samym, co wizyta u realnego lekarza. Nie zostaniemy zbadania, a objawy mogą być niejednoznaczne.

Opieka kardiologiczna

Usługa jest skierowana do osób z chorobami serca. Zapis pracy serca jest przesyłany przez pacjenta do kardiologa. Na ciele pacjenta musi zostać zamontowane specjalne urządzenie do wykonania EKG.  Praca serca jest zapisywana przez to urządzenie w czasie rzeczywistym. W krytycznym momencie pacjent może otrzymać błyskawicznie pomoc od dyżurującego lekarza. Lekarz może wezwać również karetkę pogotowia.

Są problemy zdrowotne, które można rozwiązać kontaktując się z lekarzem poprzez internet czy drogą telefoniczną. Jest jednak wiele takich, których nie da się rozwiązać nie przeprowadzając badania czy bez specjalistycznych badań diagnostycznych. Ogólne porady udzielane przez lekarzy na portalach medycznych mogą skłonić nas do złożenia wizyty w realnie działającej przychodni. Nie ma więc nic złego w tym, że czasem skorzystamy z konsultacji lekarskiej online. Nie powinno to jednak stać się naszą stałą praktyką. Nie leczmy się też na własną ręką kierując się poradami internautów.

Podobne wpisy: