Polisy od ciężkich choróbCiężkie choroby, w tym choroby serca i choroby nowotworowe, obciążają bardzo poważnie budżet wielu rodzin. Towarzystwa ubezpieczeniowe przygotowały jednak ofertę polis na życie, które są pomocą w przypadku właśnie tych chorób.

Polisy od chorób serca

Wśród nowych propozycji towarzystw ubezpieczeniowych znalazły się ubezpieczenia chroniące na wypadek chorób serca, w tym na wypadek zawału, oraz na wypadek chorób nowotworowych. Osoba posiadająca polisę gwarantującą wypłatę odszkodowania po przebytym zawale lub udarze mózgu ma szansę otrzymać odszkodowanie w następujących przypadkach:

    • po hospitalizacji związanej z udarem mózgu lub z zawałem;

    • po operacji by-passów

    • operacji zastawek

    • po wstawieniu rozrusznika

W ramach polisy wsparcie dostanie także rodzina osoby ubezpieczonej, jeżeli dojdzie do jej śmierci z powodu zawału lub udaru mózgu.

Inne rodzaje polis

Są towarzystwa ubezpieczeniowe, które proponują nie tylko podstawowe polisy chroniące przed skutkami chorób serca, ale także polisy rozszerzone, które obejmują inne, równie poważne choroby. Taka rozszerzona polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania także w przypadku zachorowania na nowotwory złośliwe, na wypadek sepsy, choroby Parkinsona lub stwardnienia rozsianego.

Na jaki okres można zawrzeć tego typu ubezpieczenie?

Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadające w ofercie ubezpieczenia od chorób serca zawierają e zazwyczaj na okres pięciu lat. Po wygaśnięciu polisy osoba ubezpieczona może je przedłużyć na kolejne pięć lat. Towarzystwa zobowiązują się do zachowania wysokości składek przez okres obowiązywania polisy.

Nad wykupieniem polisy od ciężkich chorób warto poważnie się zastanowić. Taka polisa zapewnia osobie ubezpieczonej i jej bliskim pomoc finansową, kiedy z powodu choroby stracimy pracę. Osoby posiadające tego typu ubezpieczenie mają także zagwarantowaną pomoc lekarzy specjalistów bez długiego oczekiwania w kolejkach. Wykupując polisę od ciężkich chorób będziemy mieli także bezpłatny dostęp do często bardzo drogich badań diagnostycznych.

Podobne wpisy: