post

Podróżowanie uczy, ale by jednak moglibyśmy się w pełni cieszyć wyjazdem warto jest zadbać o polisę ubezpieczeniową. Wycieczki po krajach Unii Europejskiej są bezpieczniejsze jeżeli zadbamy o odpowiednią ochroną. W placówce Narodowego Funduszu Zdrowia możliwe jest założenie karty EKUZ, która uprawnia do uzyskania podstawowej ochrony.

Karta oferuje wysokie sumy ubezpieczenia, co w zestawienia z niską ceną jest doskonałą ofertą dla osób młodych, aktywnych, które od czasu do czasu podróżują. Zanim jednak zdecydujesz się na jej wyrobienie musisz upewnić się jakie korzyści i minusy ze sobą niesie. W ten sposób będziesz mógł uniknąć wielu przykrych nieporozumień wobec czego postaraj się o tym nie zapominać.

Co daje karta?

Ponadto bardzo ważne jest sprawdzić jej zakres ochrony, ponieważ od tego może zależeć nasze zdrowie, a czasami i życie. Karta daje stosunkowo ograniczoną ochronę w porównaniu z ryzykiem, jakie niesie ze sobą jazda na stoku. Musisz również zdawać sobie sprawę, że nie obejmuje kosztów poszukiwania i ratownictwa w górach ani odpowiedzialności cywilnej na stoku. Takowa karta nie ubezpiecza pozostaje także sprzęt sportowy. Bez względu na to, która z wyżej wymienionych sytuacji może Cię dotyczyć, to warto jest poświęcić trochę czasu i uwagi, aby zadbać o odpowiednią ochronę ubezpieczeniową pociechy. Musisz pamiętać, że pierwszym krokiem jest przeanalizowanie sytuacji i sprawdzenie tego, co może nam dawać aktualne ubezpieczenie turystyczne.

Dodatkowe ubezpieczenie

W wielu przypadkach, zwłaszcza w sytuacji, w której to wysyłasz dziecko na wyjazd narciarski lub snowboardowy, warto rozważyć wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego na czas wyjazdu. Wtedy to będziesz mieć pewność, że na wypadek nieszczęśliwego wypadku lub nagłego zachorowania otrzymają niezbędną pomoc. Wiele cennych informacji na temat danej polisy możesz pozyskać od agenta ubezpieczeniowego. Korzystając z jego porad i wskazówek wpływasz na podjęcie jeszcze lepszej decyzji odnośnie wyboru rozwiązania. Zdecydowanie warto jest się skonsultować z osoba posiadającą w temacie doświadczenie. Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to jedno z tych rozwiązań, które stanowi ochronę dla osób, którym zostanie wyrządzona krzywda przez nasze dziecko. Zdecydowanie warto jest się zabezpieczyć przed tymi przykrymi zdarzeniami.

Podobne wpisy: