post

Odpłatne używanie rzeczy na określonych warunkach i przez określony czas nazwano leasingiem. Jest to bardzo popularna forma umowy, która dotyczy nie tylko samochodów.

Co może być przedmiotem umowy?

Najbardziej popularny jest leasing samochodowy. W tym przypadku przedmiotem umowy leasingowej może być zarówno samochód osobowy, jak i ciężarowy czy dostawczy. Poza tym w ofercie wielu firm leasingowych przedmiotem leasingu mogą być także linie produkcyjne, maszyny, sprzęty. Taką szeroką ofertę dla swoich przyszłych klientów przygotował Santander Leasing.

Kto może skorzystać z oferty?

Santander Leasing specjalizuje się przede wszystkim w leasingowaniu małych i średnich firm. Swoją ofertę firma kieruje także do klientów korporacyjnych. Leasingobiorcą mogą być także osoby prywatne, które jednak bardzo rzadko decydują się na leasing na przykład samochodu czy komputera. Leasing to oferta, z której mogą skorzystać wszystkie firmy niezależnie od od tego, jaka jest ich forma prawna i bez względu na to, w jakiej branży prowadzą działalność. Santander Leasing przygotował swoją ofertę pod kątem potrzeb bardzo różnych grup klientów. Z propozycji tej właśnie firmy leasingowej mogą skorzystać między innymi przedsiębiorstwa, które prowadzą działalność w branży rolniczej. Specjalną ofertę firma przygotowała także dla lekarzy i weterynarzy.

Jakie rodzaje leasingu proponuje firma?

Wśród leasingu wyróżniamy dwa rodzaje: leasing operacyjny i finansowy. Dla przedsiębiorców bardziej korzystny jest ten pierwszy. W przypadku leasingu samochodowego przedsiębiorca może zaliczyć w koszty uzyskania przychodu zarówno wpłatę początkową, jak i kolejne raty. Rata leasingowa składa się z rat kapitałowych i odsetkowych.

Leasing stał się bardzo popularna formą nabywania nie tylko firmowych samochodów. Na rynku jest więc dużo firm leasingowych. Do tych, którym warto zaufać należy Santander Leasing. Jest to firma, której głównym akcjonariuszem jest doskonale znany w Polsce już od wielu lat Santander Bank Polska S.A.

Podobne wpisy: