Nowości w polisach zdrowotnychPolisy zdrowotne nie cieszą się wśród nas zbyt dużą popularnością. Mimo to w ofercie towarzystw ubezpieczeniowych pojawiają się nowe polisy. Warto się im przyjrzeć, gdyż każda polisa zdrowotna może przynieść osobie ubezpieczonej wiele korzyści.

Polisa onkologiczna

To ubezpieczenia, które dotyczy wyłącznie zachorowania na raka. Oferuje je kilka towarzystw ubezpieczeniowych. Zapewniają bardzo szeroki zakres ochrony, a nie tylko odszkodowanie. Decydując się na polisę onkologiczną, warto wybrać taką, która zapewnia dodatkową pomoc czyli tak zwane assistance. Dla ubezpieczonego wykupującego polisę onkologiczną istotne jest, aby ubezpieczyciel wypłacał odszkodowanie już w chwili zdiagnozowania choroby.

Polisa szpitalna

To korzystne ubezpieczenie, gdyż zapewnia nie tylko dostęp do leczenia w przychodniach, ale także dostęp do różnego rodzaju zabiegów i operacji. Osoby, które mają taką polisę mają dostęp do specjalistów bez konieczności długiego czekania w kolejce. Także na planowany zabieg czekają krócej. Pakiet można dopasować do swoich potrzeb. Można dołączyć na przykład assistance czy ubezpieczenie kosztów leczenia w szpitalu. Za około 250 złotych miesięcznie dostajemy pakiet podstawowy.

Dla seniorów

To ubezpieczenie zdrowotne, które dostępne jest dla osób, które ukończyły 65. rok życia. Dzięki polisie seniorzy mają dostęp do wizyt domowych i specjalistów, między innymi urologa, kardiologa i diabetologa. Polisę można dopasować do swoich potrzeb, rozszerzyć ją o usługi opiekuńcze.

Dla przyszłych mam

Ubezpieczenie jest przeznaczone tylko dla kobiet w ciąży. Daje przyszłej mamie dostęp do nielimitowanej liczby wizyt u ginekologa, zapewnia także wszystkie niezbędne badania i zabiegi. Dzięki polisie poród może odbyć się w komfortowych warunkach w szpitalu, z którym współpracuje towarzystwo ubezpieczeniowe.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne daje dużo korzyści. Na rynku pojawiły się nowe rodzaje polis zdrowotnych, którymi warto się zainteresować.

Podobne wpisy: