post

Obozy młodzieżowe to moda, która przyszła do nas zza oceanu, ale przyjęła się bardzo szybko i momentalnie została poddana polonizacji. Dzisiaj robimy je już po swojemu i stanowią znakomitą alternatywę dla wyjazdów zagranicznych, które przecierały szlaki dla obozów młodzieżowych. Co mamy do wyboru wśród propozycji w kraju?

Obozy jeździeckie

W dzisiejszych czasach trudno jest zobaczyć na żywo konia. Zwierzęta te są już niestety mało potrzebne w gospodarce, więc znikają z naszego pola widzenia. Tym niemniej, cały czas jest jeszcze masa pasjonatów, którzy się nimi zajmują, a kontakty z koniem to naprawdę wspaniała sprawa dla młodzieży. Obozy młodzieżowe w Polsce coraz częściej przyjmują postać hipo-obozów, czyli obozów nastawionych na jeździectwo i wszechstronny kontakt z koniem.

Na takie obozy młodzieżowe w Polsce wybrać się może każda osoba w odpowiednim wieku. Wiek ten zależny jest od planów organizatora i najczęściej jest to przedział 12-16 lat. W czasie obozu młody człowiek nauczy się jeździć konno, będzie miał możliwość poznać tajniki opieki nad koniem, jak również spróbuje swoich sił w galopie i w ujeżdżaniu sportowym. Jest to niesamowita przygoda dla wszystkich.

Przygoda dla aktywnych

Dla dzieci w wieku 14-18 lat coraz częściej organizowane są obozy młodzieżowe w Polsce z dużą dawką adrenaliny. Nazwy mają bardzo różne, a ich podstawą jest aktywne spędzanie czasu w sposób zróżnicowany. Mogą pojawić się rowery górskie, ruady, kajaki, a nawet sporty jeszcze bardziej szalone.

Obozy tematyczne

Jeszcze innym podejściem są obozy młodzieżowe w Polsce o bardzo ścisłym, tematycznym nastawieniu. Dobrym przykładem takiego obozu jest obóz japoński, w czasie którego uczestnicy poznają japońską kulturę, uczą się zwyczajów tego kraju, poznają jego literaturę i sztukę, jak również poznają podstawy języka mówionego oraz pisanego. Nikt też nie ukrywa, że najważniejszym bodźcem dla tego typu zainteresować jest zazwyczaj połączenie manga i anime, czyli japońskiej sztuki wizualnej.

Więcej na https://www.atas.pl/

Podobne wpisy: