Najlepsze pokrycia dachoweDach jest zwieńczeniem każdego budynku. Z tego względu pokrycie dachowe powinno być wybierane świadomie. Dobrze dobrane stanowi ochronę budynku oraz jego ozdobę. Jakie są wady i zalety poszczególnych pokryć dachowych?

Dachówka betonowa

Pokrycie dachowe betonowe jest interesującą alternatywą dla popularnej dachówki ceramicznej. Posiada ono mniejszą masę materiału, dlatego nie musimy stawiać na masywną więźbę. Za to cena dachówki betonowej jest znacznie niższa. Imituje ona wygląd naturalnej ceramiki, ale zawsze pozostaje wizualnie nieco gorsza. Bezproblemowo chroni ona przed rozmaitymi czynnikami zewnętrznymi. Świetnie sprawdza się w niesprzyjających warunkach. Dachówka beztonowa jest więc tańszą wersją dachówki ceramicznej. Do jej wad należą: mniejsza trwałość od ceramiki, konieczność oraz konieczność regularnej konserwacji w celu zabezpieczenia przed zielonym nalotem czy szarzeniem.

Dachówka ceramiczna

Dachówka ceramiczna jest niezwykle luksusowym rozwiązaniem. Daje ona bardzo atrakcyjny wizualnie efekt, a dodatkowo wyróżnia ją ogromna wytrzymałość. Dodatkowo jest ona odporna na działanie czynników zewnętrznych i zmiennych warunków atmosferycznych. Oprócz tego jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Ten materiał wykazuje długotrwałą żywotność. Warto wiedzieć, że dachówka ceramiczna dużo waży. Jest to nie tylko jej zaletą, ale też wadą. Z jednej strony nie ulega ona uszkodzeniom, ale z drugiej sprawia trudności przy jej montażu. Niestety dachówka ceramiczna jest znacznie droższa od dachówki betonowej.

Blachodachówka

Blachodachówka to bardzo popularne pokrycie dachowe, które może być wykorzystywane do różnych typów budynków. Jej kolory i wzory są niemal nieograniczone. Łatwo ją kupić i dostosować to rozwiązanie do swoich indywidualnych potrzeb. Jest to lekki materiał. Z tego względu sprawdza się przy lekkiej więźbie dachowej. Całość pokrycia dzięki temu nie obciąża nadmiernie konstrukcji domu. Oprócz tego cena takiego dachu jest bardzo atrakcyjna. Do wad należą: brak dobrej izulacji akustycznej i termicznej, a tym samym zmniejszenie komfortu mieszkania na poddaszu.

Podobne wpisy: