post

Do dziś Mercedesy uznawane są za najmniej awaryjne samochody na świecie. To efekt niezwykle udanych modeli, które święciły tryumfy w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Dzisiejsze modele nie są już tak idealne i musimy przed zakupem wiedzieć, z jakimi zagrożeniami przyjdzie nam się ewentualnie zmierzyć.

Bez obaw

Decydując się na zakup tego samochodu, warto odwiedzić wcześniej autoryzowany serwis Mercedesa. W Warszawie, Poznaniu, Krakowie czy Gdańsku wszędzie znajdziemy tego typu placówkę, gdzie pracownicy wspomogą nas radą w zakresie samego zakupu czy wyboru modelu, oraz poinformują o ewentualnych zagrożeniach. Sam zakup Mercedesa nie oznacza kupno bardziej awaryjnego pojazdu niż inne. Dodatkowo większość usterek jest doskonale znana i wysoce powtarzalna. Oznacza to, że w każdym serwisie jesteśmy w stanie bardzo szybko zdiagnozować problem oraz naprawić go stosunkowo niskim kosztem.

Najczęstsze problemy

Jednym z najczęściej występujących problemów w Mercedesach nowej generacji jest awaria pompy hamulcowej ze wbudowanym licznikiem cykli działania. Teoretycznie całe urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby kierowca został w porę ostrzeżony o zagrożeniu. Kiedy pompa osiągnie pewien poziom pracy, to wysyła sygnał, który mówi nam o konieczności zdiagnozowania hamulców. Niestety większość kierowców ignoruje te sygnały, czego efektem jest całkowite zablokowanie hamulców. Problemem bywa też pneumatyczne zawieszenie. Ma ono wiele zalet. Można zmieniać prześwit i siłę tłumienia, znika całkowicie problem osiadania tyłu samochodu przy wyższych obciążeniach. Niestety, ma też skomplikowaną konstrukcję, a to bardzo często oznacza kłopoty. W przypadku Mercedesa najczęściej uszkodzeniu ulega kompresor. Niekiedy oznacza to rozszczelnienie kompresora i zbieranie się brudu w jego cylindrze. Jeśli nie zareagujemy stosunkowo szybko, to samochód zacznie nam opadać. Największym problemem bywa jednak awaria rozrządu. Chodzi o elektromagnetyczny nastawnik faz rozrządu. Usterka ta występuje niestety powszechnie w modelach tej marki, ale przy odpowiednim zadbaniu o samochód jesteśmy w stanie sobie z tym poradzić.

Zobacz też: https://www.autoreduta.pl/serwis-mercedes-warszawa

Podobne wpisy: