Czy można kupować leki w internecie?W internecie możemy kupić niemal wszystko: odzież, samochód, meble, lodówkę, produkty spożywcze. Przybywa także możliwości kupienia przez internet leków. W jakich miejscach kupować, aby produkty lecznicze były bezpieczne?

Wiele osób ma wątpliwości czy kupić w aptece czy w internecie. Oba te rozwiązania będą równie bezpieczne pod warunkiem, że zakupów dokonamy w aptece internetowej. Leki warto kupować w renomowanych aptekach, gdyż działają one w oparciu o aptekę stacjonarną. Mają zgodę wydaną przez Inspekcję Farmaceutyczną nie tylko na stacjonarną, ale także internetową sprzedaż leków.

Na terenie krajów należących do Unii Europejskiej, a więc także w Polsce, obowiązuje przepis, który nakazuje, aby właściciel legalnie działającej apteki internetowej zamieścił na stronie logo: biały krzyż z czterema paskami w tle: trzy w kolorach zielonych, jeden w szarym.

Bardzo ciekawa jest strona, na której pacjenci, którzy poszukują trudno dostępnego leku mogą sprawdzić w jakiej aptece jest on dostępny. Takiego leku nie można kupić przez internet, można jednak wybrać aptekę, w której jest dostępny, zarezerwować go i tylko odebrać wręczając farmaceucie ważną receptę.

Leki na receptę

Kupowanie farmaceutyków przez internet jest na pewno bardzo wygodne. Pamiętajmy jednak, że apteka internetowa, która uzyskała zezwolenie na sprzedaż leków nie może nam sprzedać leku na receptę. Gdy reklamuje się, że prowadzi także sprzedaż leków z przepisu lekarza to znak, że warto szukać innej placówki. Leki czy suplementy diety w aptekach internetowych są często tańsze niż w stacjonarnych. Jednak dokonując kupna produktów leczniczych przez internet to nie cena powinna być dla nas najważniejsza. Czasem lepiej jest zapłacić trochę więcej, ale mieć pewność, że zażyty lek nam nie zaszkodzi.

Leki bez recepty, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia dietetycznego kupione w internetowej aptece nie mogą zostać zwrócone. Można oddać tylko suplementy diety, a produkty wymienione wcześniej tylko, gdy mają wadę jakościową lub zostały źle wydane.

Podobne wpisy: