post

Czy ulotki reklamowe ciągle jeszcze sprawdzają się jako sposób na wypromowanie konkretnego podmiotu? Jeśli chcemy wywoła gorącą, a do tego nie zawsze merytoryczną dyskusję, zadajmy takie pytanie, a potem uważanie przysłuchujmy się temu, co mówią osoby zawodowo związane z marketingiem. Ich odpowiedzi mogą wydać się nam zaskakujące. Ulotki ciągle mają zarówno gorących zwolenników, jak i przeciwników, którzy niechętnie przyjmują do wiadomości sam fakt ich istnienia. Jak więc jest naprawdę?

Tanio, choć nie zawsze skutecznie

Jeśli chcielibyśmy dowiedzieć się, co sprawia, że ulotki reklamowe tak często są włączane do firmowego marketingu, z pewnością nie powinniśmy być zaskoczeni. Kluczowe znaczenie wydaje się mieć ich cena, ta bowiem niemal nigdy nie zniechęca swoją wysokością. Niestety, wiele osób koncentruje się przede wszystkim na tym, że jest to tani nośnik reklamy. W efekcie dość powszechne są błędy popełniane w stosowaniu ulotek. A przecież nawet niedroga kampania reklamowa powinna być starannie zaplanowana.

Najpoważniejszym wykroczeniem jest brak zainteresowania tym, jak ulotki prezentują się w praktyce. Wielu osobom wydaje się, że skoro nie są drogie, nie trzeba przywiązywać do nich dużej wagi. W efekcie są brzydkie i nieczytelne. Jeśli dodamy do tego zasypywanie nimi skrzynek pocztowych lub zwyczaj wręczania ich przypadkowym osobom na ulicy, jasnym stanie się to, dlaczego mają opinię reklamy nieskutecznej.

O tym pamiętaj!

O sukcesie ulotek reklamowych można zadecydować już na etapie ich projektowania. Należy więc pamiętać, że powinny być one czytelne, zawierać jedynie podstawowe informacje, a jednocześnie – obiecywać odbiorcom jakąś korzyść, co motywowałoby tych ostatnich do ich zachowania. Równie ważna jest jakość ich wykonania. Nie warto stawiać na drukarnię, która nie przywiązuje wagi do jakości oferowanych przez siebie wydruków, odbiorcy szybko zniechęcą się bowiem do takiego rozwiązania. Tylko wysoka jakość i ciekawy pomysł sprawia, że druk taki zostanie zauważony na tle wielu my podobnych.

Zobacz też: https://www.viperprint.pl/produkt/UL042

Podobne wpisy: