post

Przedsiębiorcy prowadząc swoją działalność starają się szukać takich rozwiązań, które będą dla nich najbardziej korzystne od strony finansowej i pozwolą skutecznie prowadzić działalność osiągając sukcesy. W polskim prawie cywilnym istnieje opcja nazywana leasingiem, a więc specyficzna formą finansowania zakupów w firmie. Leasing samochodów to najczęściej spotykana opcja leasingowa jaka przez przedsiębiorców jest związana.

Popularność takiego rozwiązania jest przede wszystkim wynikiem dużych kosztów związanych z zakupem auta. W przypadku leasingu nie ma inwestycji własnego kapitału, albo ta inwestycja ograniczona jest do minimum. Dlatego w ten sposób przedsiębiorca dostaje możliwość korzystania z całkiem nowego auta przy zachowaniu małej inwestycji własnych środków co w praktyce jest bardzo korzystne. Leasingodawca daje do dyspozycji auto, natomiast leasingobiorca zobowiązuje się płacić comiesięczne raty przez określony w umowie okres (zobacz więcej na stronie https://www.scmultirent.pl/). Gdy okres umowy mija można za określoną kwotę auto wykupić, albo zwrócić je do salonu i podpisać nową umowę wybierając dla siebie kolejne auto z oferty danego salonu.

Korzystne rozwiązania leasingowe

Leasing samochodów to przede wszystkim opcja, która jest bardzo korzystna dla przedsiębiorców i dlatego cieszy się taką popularnością. Dzięki leasingowi można bowiem uniknąć inwestycji własnego kapitału a jednocześnie będzie się miało możliwość korzystania z auta prosto z salonu. To co w przypadku leasingu jest bardzo ważne to również fakt, że jest to rozwiązanie, które będzie bardzo korzystne jeśli chodzi o sprawy podatkowe. Comiesięczną ratę leasingu będzie bowiem można wygodnie rozliczać w ramach kosztów uzyskania przychodu. Od każdej raty będzie można również odliczać podatek VAT, od tej strony również będzie to rzeczywiście korzystna opcja, na którą warto postawić. Korzystne rozwiązania finansowane jakie wiążą się z leasingiem sprawiają, że wielu przedsiębiorców z tej opcji właśnie korzysta i nadal jest ona bardzo popularna w naszym kraju.

Podobne wpisy: