post

Jednym z częściej pojawiających się zagadnień dotyczących leasingu samochodów jest to, czy leasing samochodów nowych i używanych jest rozwiązaniem mniej, czy też bardziej atrakcyjnym niż kredyt samochodowy, jaki poleca nam dziś większość banków. Trudno utrzymywać, że przewaga leasingu nad kredytem da o sobie znać w każdych okolicznościach. Warto jednak pamiętać, że w wielu sytuacjach to właśnie o leasingu aut warto myśleć w pierwszej kolejności.

Co z kosztami?

Jednym z najmocniejszych argumentów przemawiających za zainteresowaniem się leasingiem jest ten, który mówi o ulgach podatkowych, na jakie można liczyć decydując się na taki krok. Oczywiście, leasing oznacza pewne oszczędności, nie można jednak utrzymywać, że jest rozwiązaniem, które nie wymaga żadnego zaangażowania finansowego. Nawet najlepsze firmy leasingowe takie, jak choćby Santander Consumer Multirent z pewnością nie ograniczą się do przyjęcia do wiadomości tego, że zamierzamy płacić raty leasingowe w terminie. Oczekiwać będą także pewnego wkładu finansowego funkcjonującego w terminologii branżowej jako wkład własny. Prawdą jest jednak to, że zaangażowanie kapitału firmowego jest mniejsze niż w przypadku kredytu, co często jest najmocniejszym argumentem przemawiającym za leasingiem.

Wymagania

Firmy, które decydują się na leasing samochodów używanych podejmują taką decyzję z różnych powodów. Często jednak mocnym argumentem jest ten, który dotyczy czasu rozpatrywania wniosku. Bez względu na to, czy dany podmiot stara się o kredyt samochodowy, czy też o leasing, należy liczyć się z tym, że szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku będzie uzależniona przede wszystkim od spełnienia konkretnych wymogów stawianych przez podmiot udzielający wsparcia. O ile jednak banki udzielające kredytów są dość wymagające, o tyle w przypadku firm leasingowych sprawdzanie wiarygodności podmiotu gospodarczego nie jest już aż tak drobiazgowe. Pozwala to na oszczędność czasu, a tym samym przyczynia się do tego, że szybciej można cieszyć się autem.

Podobne wpisy: