Konsultacje lekarskie onlineKolejki do lekarzy stają się coraz dłuższe. Coraz więcej osób nie chce długo czekać na wizytę u lekarza i szuka innych rozwiązań. Stąd coraz częściej do szukania informacji o chorobach wykorzystuje dostęp do internetu. W sieci można znaleźć porady medyczne zamieszczane przez użytkowników. Są one często mało poważne i niewiarygodne, gdyż osoby, które ich udzielają nie mają wiedzy medycznej. Obecnie jednak można wykorzystując dostęp do internetu zasięgnąć także porady prawdziwych lekarzy.

Przychodnie internetowe

Działają już tego typu przychodnie. Konsultacja z lekarzem specjalistą w internetowej przychodni nie wymaga skierowania od lekarza rodzinnego. Nie ma też konieczności zapisywania się się na wizytę, nie trzeba na nią czekać kilka tygodni. Osoba, która chce skorzystać z usług wirtualnej przychodni wypełnia tylko formularz, w którym musi opisać niepokojące ją obawy. Udzielający konsultacji drogą online decyduje, czy opisany przez pacjenta problemem ze zdrowiem można rozwiązać domowymi sposobami czy też konieczna jest jednak wizyta u lekarza. Gdy problem jest poważny i nie da się go rozwiązać składając wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, doradzi pomocy jakiego specjalisty pacjent potrzebuje. Pytania w internetowej przychodni można zadawać drogą elektroniczną lub zdecydować się na wideokonferencję.

Kto może korzystać w przychodni internetowej?

Jej pacjentami mogą zostać wszyscy chętni. Celem jednak zakładania internetowych przychodni było, aby z konsultacji lekarskiej mogły skorzystać osoby, które:

  • muszą czekać bardzo długo na wizytę u specjalisty;
  • zachorowały podczas wyjazdu na wakacje lub w podróży służbowej;
  • są niepełnosprawne;
  • pracują za granicą;
  • nie mogą oczekiwać na wizytę w przychodni.

Internetowa przychodnia może okazać się rozwiązaniem dla osób, które szukają porady medycznej udzielonej przez osoby mające odpowiednie wykształcenie czyli porady lekarza. Konsultację taką należy jednak traktować jako wyjście awaryjne. W większości przypadków nie zwalnia ona z wizyty w realnej przychodni.

Podobne wpisy: