post

Niestety, ale na ten moment nie ma jednoznacznych szablonów dotyczących postępowania w przypadku, gdy o ubezpieczenie na życie wnioskuje osoba po przebyciu ciężkiego zachorowania. Przypadki chorobowe są zbyt mocno złożone i różne od siebie. Wobec czego nie możliwe było by stworzenie jasnych procedur postępowania. Każdorazowo konieczna staje się indywidualna ocena sytuacji. Po pierwsze, osoba, która obecnie cierpi na jakąś poważną chorobę, raczej nie może zostać ubezpieczona. Okazuje się, że zdecydowana większość firm ubezpieczeniowych nie posiada w swoich ofertach produktów zarezerwowanych dla tej grupy.

Polisa na życie

Jeżeli jednak choroba i proces leczenia z nią związany się zakończyły to jednocześnie prawdopodobieństwo, że uda się kupić polisę na życie zwiększa się wraz z upływem lat. Następnie należy zdawać sobie sprawę z faktu, że może się zdarzyć tak, że jeden z zakładów ubezpieczeń odmawia nam ubezpieczenia na życie, a z kolei inny nas przyjmie. Proces oceny wniosków poprzez dostępne na rynku towarzystwa ubezpieczeń jest bowiem bardzo mocno zróżnicowany. Widać to chociażby po ilości zapytań o stan zdrowia zawartych w ankietach medycznych. Miejmy również na uwadze fakt, że jeden z ubezpieczycieli zadaje ich kilkanaście, a inny nawet kilkadziesiąt. Miejmy również na uwadze fakt, że warunki zaproponowane przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe będą najprawdopodobniej różnić się pomiędzy sobą.

Odpowiednia oferta

Jaki z tego wniosek? Na pewno nie warto jest rezygnować. Konieczne staje się szukanie ubezpieczyciela, który nas odpowiednio ubezpieczy. W końcu zawarcie ubezpieczenia na życie w przypadku osób, które przeszły poważne komplikacje zdrowotne nie jest wcale takie łatwe. Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie się jako młodzi, jeszcze zdrowi ludzie. Młoda osoba po pierwsze – zapłaci niższą składkę, po drugie – zyska pewność, że polisa ochroni ją i najbliższych. Można uzyskać pomoc nawet w momencie zdiagnozowania u niej poważnego zachorowanie. Właśnie temu ma służyć ubezpieczenie na życie.

Podobne wpisy: