Jakie są rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych?Ubezpieczenia komunikacyjne to najczęściej wykupowany rodzaj ubezpieczeń w naszym kraju. Są one przeznaczone dla posiadaczy samochodów i innych pojazdów mechanicznych.

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują właścicielom tych pojazdów kilka rodzajów tych ubezpieczeń.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Popularnie nazywane OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Ubezpieczenie to muszą wykupić wszyscy, którzy chcą poruszać się po polskich drogach. Obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC spoczywa nie tylko na posiadaczach samochodów osobowych i ciężarowych, ale także na posiadaczach ciągników rolniczych, motorowerów, motocykli i ciągników siodłowych. Wykupione w Polsce ubezpieczenie OC jest honorowane przez większość krajów Europy. Do wyjątków należy między innymi Białoruś, Mołdawia i Rosja. Wyjeżdżając lub nawet przejeżdżając przez te kraje tylko tranzytem musimy kierowcy muszą posiadać Zieloną Kartę. Wielu ubezpieczycieli dodaje ją gratis do obowiązkowego ubezpieczenia OC, w innych musimy za nią zapłacić dodatkowo.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, w skrócie NNW

To ubezpieczenie zapewnia ochronę kierowcy i jego pasażerom. Na wypłatę odszkodowania można liczyć, kiedy na skutek wsiadania lub wysiadania z samochodu, na skutek wypadku lub podczas ładowania do samochodu bagaży kierowca lub pasażerowie odniosą uszkodzenia ciała. Także zdarzenia na skutek, których kierowca lub pasażerowie poniosą śmierć skutkują wypłatą świadczenia. W zdecydowanej większość zaleca się, aby suma zawartego ubezpieczenia NNW była wysoka, w innym przypadku nie ma ono większego sensu. Kupując polisę wartą na przykład dziesięć tysięcy odszkodowanie będzie żenująco niskie.

Ubezpieczenie assistance

Zapewnia komfort i bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom w każdym okolicznościach. Na wypadek kradzieży, awarii lub kradzieży pojazdu możemy liczyć na pomoc towarzystwa ubezpieczeniowego. Możemy więc otrzymać samochód zastępczy, którym dotrzemy do celu podróży, możemy liczyć także na zapewnienie miejsca w hotelu, jeśli tylko zajdzie taka konieczność.

Podobne wpisy: