post

W sprzedaży dostępne są rozmaite pędzle do makijażu. Ich wybór jest tak duży, że niejedna kobieta może poczuć prawdziwy zawrót głowy. Pędzle różnią się, jeśli chodzi o rozmiar, kształt, długość włosia. W związku z tym znalezienie tego, którego szukamy może okazać się bardzo trudne. Dlatego podpowiadamy jakie są podstawowe rodzaje pędzli do makijażu i czym się one charakteryzują. Pozwoli to na znalezienie tego, którego akuratnie potrzebujemy.

Pędzel wachlarz

Wszystkie kobiety, które kochają sypkie produkty do makijażu powinny wyposażyć się właśnie w taki pędzel. Z jego pomocą można bez problemy nanieść bronzer bądź rozświetlacz, pięknie podkreślając chociażby kości policzkowe. Efekt, który zapewnia ten pędzel jest niezwykle subtelny, a tym samym naturalny.

Pędzel do podkładu

Nakładanie podkładu pędzlem daje efekt zdecydowanie lepszy niż ten, który uzyskamy, robiąc to palcami. Warto jednak pamiętać, że pędzle do podkładu dostępne w sprzedaży znacznie się między sobą różnią. Postawić można na pędzel płaski, zaokrąglony, skośny, a także tak zwany flat top. Większość kobiet najchętniej sięga po pędzel zaokrąglony płaski, z którego pomocą bez trudu uda się nam rozprowadzić podkład po całej powierzchni twarzy. Sprawdza się on bardzo dobrze nawet w miejscu, w którym dochodzimy do włosów oraz brwi. Poleca się go w przypadku ciężkich podkładów, a także cery problemowej.

Pędzel do różu

W przypadku różu doskonale sprawdzają się pędzle mające długą rączkę. Są one niezwykle miękkie, lekko ścięte, a ich włosie jest bardzo rzadkie. Taka budowa pędzla sprawia, że rozprowadzenie różu, który jest delikatnym i lekkim kosmetykiem nie stanowi żadnego problemu. Pędzel pozwala na uzyskanie naturalnego efektu.

Pędzel do cieni

W przypadku cieni trudno mówić o jednym rodzaju pędzla. Należy jednak podkreślić, że aplikatory, które dołączane są bardzo często do cieni nie gwarantują dobrego efektu. Nie zapewniają precyzji, do tego osadza się na nich zbyt wiele kosmetyku, co sprawia, że są mało wydajne. W aplikacji cieni doskonale sprawdzają się zaokrąglone pędzle, które gwarantują dużą precyzję nakładania preparatu.

Więcej na https://toolsforbeauty.eu/pl/10-do-ust

Podobne wpisy: