post

Zimą wiele osób decyduje się wyjechać na narty. Jest to piękny sport, który dostarcza wielu emocjonujących wrażeń. Nie możemy jednak zapomnieć, że jest on także dynamiczny, a co za tym idzie urazowy. Trzeba się więc liczyć z możliwością odniesienia kontuzji. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują miłośnikom narciarstwa specjalne polisy, dzięki którym mogą się czuć na stoku bezpiecznie.

Osoby zdecydowane na wykupienie ubezpieczenia narciarskiego powinny sobie zdawać sprawę z tego, iż poszczególne towarzystwa przygotowują różne oferty. Każda z firm ubezpieczeniowych przygotowuje także różne warianty polis. Warto więc poznać, o co pytać agenta, aby kupić dobrą polisę.

Koszt ubezpieczenia

Wybierając szeroką polisę musimy pamiętać, że wpłynie to na wysokość składki, którą zapłacimy. Szeroki zakres ochrony zawsze oznacza wyższą składkę. Składka ta urośnie także wtedy, kiedy wybierzemy wysoką sumę ubezpieczenia. Zanim więc na umowie pojawi się nasz podpis, zastanówmy się, jakiej ochrony oczekujemy od towarzystwa ubezpieczeniowego; przemyślmy także, czy w naszym przypadku zasadne jest kupowanie bardzo drogiej polisy. Agent, u którego będziemy kupowali polisę będzie nas namawiał na tą najdroższą, ale to my powinniśmy zdecydować, czy jest ona nam niezbędna.

Ryzyko

Ustalając wysokość składki zawsze brane jest pod uwagę przez towarzystwo ubezpieczeniowe ponoszone przez nie ryzyko. W przypadku polisy dla narciarzy na ryzyko to wpływa styl jazdy. Osoby, które jeżdżą wyłącznie po wyznaczonych trasach nie muszą obawiać się, że towarzystwo ubezpieczeniowe obliczy wysoką składkę. Zwyżka składki będzie miała miejsce tylko w przypadku narciarzy, którzy jeżdżą poza nartostradą. Osoby te powinny jednocześnie pamiętać, że w ich przypadku ryzyko odniesienia kontuzji wzrasta, powinni więc wybrać dla siebie szerszy zakres ochrony.

Dodatkowe rozszerzenia

Wykupując polisę narciarską warto zastanowić się nad rozszerzeniem zakresu ochrony. Opcją dodatkową, która cieszy się dużym zainteresowaniem jest ubezpieczenie sprzętu narciarskiego.

Podobne wpisy: