post

Nowoczesny smartfon może kosztować nawet tyle, co dobry telewizor. Telefony za 700 zł czy 800 zł to raczej średnia półka. Nie brakuje bowiem w sklepach smartfonów, których ceny przekraczają tysiące złotych. Niemożliwe? Ależ owszem. Bez problemu można znaleźć smartfon, który kosztuje 3000 zł. Zwykle takie telefony kupują osoby, które na nie stać. Albo takie, które decydują się wziąć je w abonamencie. Wtedy płacą za niego dość okrojona cenę. Może to być kilkaset złotych. Takie umowy abonamentowe dotyczą zwykle wyższych opłat i zawierane są na kilka lat. W takich sytuacjach bardzo często wykupuje się też ubezpieczenie telefonu komórkowego. To bardzo istotne, bo posiadając tak drogi sprzęt, ubezpieczenie go jest wręcz koniecznością. Taka polisa jest kosztowna, ale przy takim wydatku, nie powinna być problemem.

Dodatkowe ubezpieczenia

Na dodatkowe ubezpieczenie ludzie decydują się z różnych względów. Przede wszystkich chcą dodatkowej ochrony gwarancyjnej. Zwykła gwarancja to zazwyczaj okres dwóch lat, niekiedy nawet roku. Dodatkowe ubezpieczenie przedłuża ja do lat pięciu. W takim czasie może wydarzyć się coś, co sprawi, że ubezpieczenie telefonu okażę się przydatne. Może to być awaria systemu operacyjnego lub uszkodzenia wbudowanego w telefon aparatu. W takich sytuacjach możemy liczyć na bezpłatny serwis gwarancyjny. Decydując się na taka polisę trzeba jednak pamiętać, że nie obejmuje ona swoim zasięgiem szkód spowodowanych z winy użytkownika. Takie naprawy ponosi się we własnym zakresie.

Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego

Podobnymi polisami obejmuje się coraz większą ilość sprzętów, jakich używa się w domu. Bardzo popularne jest ubezpieczenie sprzętu elektronicznego. W jego ramach, podobnie jak w przypadku telefonów, mieści się dodatkowa gwarancja, która zwykle też mieści się w granicach pięciu lat. Takim ubezpieczeniem obejmuje się kina domowe, konsole do gry, telewizory, pralki czy lodówki. W ten sposób ubezpiecza się też piekarniki i aparaty fotograficzne. Takie polisy nie są bardzo drogie, dlatego skłania się ku nim coraz większa ilość kupujących.

Podobne wpisy: