Dlaczego szukamy porad medycznych w internecie?Coraz częściej wiele osób szuka informacji o chorobach w internecie. Co więcej, stara się je samemu wyleczyć. Pojawia się pytania: dlaczego wolimy tych informacji szukać w sieci, a nie pytać lekarza?

Niezrozumiały język

Większość lekarzy, którzy informują pacjenta o stanie jego zdrowia używa języka, którego zwykły człowiek po prostu nie rozumie. Często więc zamiast uspokoić się, pacjent czuje się jeszcze bardziej zaniepokojony. Do tego większość lekarzy bardzo się spieszy. Z reguły nie chce więc odpowiadać na zbyt dociekliwe pytania pacjentów.

Długi czas oczekiwania na wizytę

W większości placówek medycznych publicznej służby zdrowia czas oczekiwania na wizytę jest dość długi. Są placówki, w których nawet na wizytę u lekarza rodzinnego pacjenci muszą czekać nawet kilka dni. Bardzo długi jest także czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty. Długie oczekiwanie na wizytę to kolejny powód, dla którego coraz częściej szukamy informacji o chorobach, ich objawach, diagnozowaniu i leczeniu właśnie w sieci.

Brak zaufania

Co ciekawe wiele osób bardziej ufa poradom medycznym, do których docierają na różnego rodzaju forach internetowych niż tym, których udzielają im lekarze. Bardzo niepokojące jest, że z porad w internecie korzystamy nie przed wizytą u lekarza, aby złagodzić objawy, gdy czas oczekiwania jest bardzo długi, ale w ogóle rezygnujemy z wizyty. Takie działanie może mieć tragiczne skutki. Polecane przez innych internautów metody kuracji mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Gdy wreszcie udamy się do lekarza, na udzielenie pomocy, może już być za późno. Wiele chorób udaje się wyleczyć, gdy zostaną wcześnie zdiagnozowane.

Szukanie porad medycznych w internecie to znak współczesnych czasów. Na forach internetowych poradę można uzyskać bardzo szybko. Często jest problem jest rozpoznawany błędnie, a zalecona kuracja szkodliwa. Warto pamiętać, że wiele rad udzielanych przez internautów także wzajemnie się wyklucza. Internet nie może więc zastąpić nam wizyty w przychodni.

Podobne wpisy: