post

W polskich realiach wynagrodzenie brokera najczęściej zostaje wypłacone poprzez samego ubezpieczyciela. Zindywidualizowane usługi brokerów wzbudzają znacznie mniejsze zainteresowanie na rozwijających się rynkach ubezpieczeniowych – w tym również na naszym.

W naszym kraju zdecydowanie większą popularność mają oferty agentów ubezpieczeniowych. Wspomniane podmioty w ramach działalności gospodarczej i zawartej umowy agencyjnej reprezentują jednego ubezpieczyciela lub kilku ubezpieczycieli. Należy również zdawać sobie sprawę z faktu, że agenci zajmują się masową sprzedażą wszelkich polis o znacznie mniejszej wartości i standardowych warunkach ochrony.

Współpracujące agencje

Ubezpieczyciele ponadto ograniczają liczbę produktów oferowanych przez współpracujące agencje. Zwykle są to najpopularniejsze ubezpieczenia dla konsumentów – ubezpieczenie OC , ubezpieczenie AC, polisa turystyczna a nawet ubezpieczenie na życie czy polisa posagowa. Możliwością do negocjacji warunków dla klienta i zawierania umów o dużej wartości dysponują tylko brokerzy ubezpieczeniowi. W przeciwieństwie do agenta to broker świadczy kompleksowe usługi również po zawarciu umowy ubezpieczenia. Kolejna różnica polega na tym, że agent jest zobowiązany do przyjmowania pisemnych wypowiedzeń umowy ubezpieczenia od klientów współpracującego ubezpieczyciela.

Pozyskiwanie informacji

Zdając sobie sprawę z tych różnic znacznie łatwiej będzie nam podjąć decyzję o nawiązaniu współpracy, co może rzutować na wyborze najlepszego rozwiązania pośród wszystkich dostępnych na rynku. Zdecydowanie więc warto jest zdawać sobie sprawę z faktu jak wiele dobrego możemy zyskać o ile tylko skorzystamy z danych rozwiązań. Wiele cennych informacji pozyskamy od specjalistów i warto zdać się na ich pomoc. W ten sposób dokonamy wyboru rozwiązania będącego najlepszym wyjściem z sytuacji.

Podobne wpisy: