W wielu krajach zachodniej Europy oferowane są wyjątkowo ciekawe ubezpieczenia, których nie spotkamy na rynku polskich ubezpieczeń. Warto jednak zobaczyć jakie pomysły mają towarzystwa ubezpieczeniowe za granicą. Szczególnie pomysłu z Wielkiej Brytanii są niezwykle ciekawe, dlatego też warto je zobaczyć, ponieważ rynek ubezpieczeniowy w Polsce wciąż się rozwija, dlatego też być może i u nas wkrótce pojawią się te same ubezpieczenia co tam i nie będą już dla nas dziwne i niemalże egzotyczne.

Co prawda nikt nie wprowadził jeszcze ubezpieczenia związanego z pomyłką dotyczącą wyboru właściwego partnera, jednak ubezpieczenia związane z poszczególnymi elementami ślubu są możliwe. Co więcej jest na nie naprawdę duże zainteresowanie, biorąc pod uwagę fakt, że są to raczej ubezpieczenia niszowe. Chętnych do ubezpieczenia swojego ślubu w Anglii nie brakuje, bo przecież każdy chce, by dzień ten był naprawdę wyjątkowy i chce, by wszystko w im się udało.

Firma Entertainment and Leisure Insurance Services Ltd. już od 70 lat ubezpiecza śluby. Przy okazji wejścia w życie prawa do jednopłciowych związków partnerskich w Wielkiej Brytanii w 1995 roku firma zdecydowała się na rozszerzenie swojej oferty o tak zwane Commitment Ceremony Insurance, które kosztuje około 50 funtów i obejmuje praktycznie wszystkie nieszczęścia, które mogą zdarzyś się małżonkom lub partnerom w tym wyjątkowym dla nich dniu.

Odszkodowania – przykłady

ZDARZENIE        ODSZKODOWANIE

Rezygnacja ze ślubu       do 7500 funtów

Awaria limuzyny, która miała dowieźć młodą parę          do 3500 funtów

Zniszczony tort weselny              do 2500 funtów

Zniszczone zdjęcia ślubne           do 2500 funtów

Kradzież prezentów       do 3000 funtów

Zniszczenie zastawy, lamp, luster            do 6000 funtów

Podobne wpisy: