post

Dwa lata temu zdecydowaliśmy się na współpracę z Centrum Onkologii Instytut im Marii Curie Skłodowskiej i dzięki temu udało się stworzyć nowoczesne Centrum Naukowo – Przemysłowe a także Oddział Badań Wczesnych FAZ. To pierwsze w naszym kraju takie miejsce, które funkcjonuje jako ośrodek onkologiczny i daje możliwość naukowcom uczestniczenia w pracach nad rozwojem nowych leków na bardzo wczesnym etapie. Ośrodek jest otwarty dla wszystkich, dlatego jeśli tylko jakieś firmy czy instytucje chcą rozwijać w naszym kraju nowe terapie mogą decydować się na współpracę i korzystać z przygotowanych przez nas propozycji. Jesteśmy przekonani, żę spełnimy różne oczekiwania, dbamy bowiem również o to, by ciągle tą naszą bazę ofertową rozwijać.

Większe możliwości badań klinicznych

Chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego jak cennym źródłem wiedzy są nadal badania kliniczne. Jeśli więc będziecie się decydować na współpracę z nami to lekarze będą mieli większe możliwości, by w trakcie badań klinicznych cały czas poszerzać swoją wiedzę i pracować na terapiami, które będą mogły skutecznie pomagać wielu chorym. Nasza jednostka OBWF zajmuje się realizowaniem różnych badań między innymi badania typu pierwsze podanie u człowieka. badania typu proof – of – concept czy badania, które wymagają ścisłego monitorowania farmakokinetyki oraz farmakodynamiki. Prowadzimy także badania, które mają prowadzić do biorównoważnosci leków.

Wiele lat doświadczenia lekarzy

To co warto podkreślić to fakt, że Oddział Badań Wczesnych Faz jest tworzony przez grono badaczy, którzy posiadają wiele lat doświadczenia. W ośrodku chcemy rozwijać innowacje, które są oparte na nowoczesnej biotechnologii, informatyce oraz teleinformatyce. Wartość badań jakie są prowadzone w naszym centrum rocznie szacowana jest na około 10 milionów złotych. Udaje się nam już w pierwszym roku działania realizować 10 badań klinicznych, w trakcie których pracowaliśmy z liczbą 125 pacjentów, co było dla nas rzeczywiście świetnym wynikiem. Zadbaliśmy o to, by nasz ośrodek miał pełne zaplecze logistyczne oraz eksperckie.

Więcej dowiesz się na stronie https://www.naukaratujezycie.pl/centrum-naukowo-przemyslowe-i-oddzial-badan-wczesnych-faz

Podobne wpisy: