post

Przygotowując się do zakupu przecinarek zwykle musimy zastanowić się nad tym, jaki sposób ich zasilania sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale jedyne kryterium, jakie należy brać pod uwagę zastanawiając się nad tym, które rozwiązanie kupić.

Przecinarka i jej zastosowanie

Pytanie o to, do czego chcemy używać przecinarki ma kluczowe znaczenie podczas poszukiwań najlepszej z nich. Producenci tego rodzaju narzędzi mają w swojej ofercie zarówno rozwiązania uniwersalne, jak i takie, które mają dość specyficzne przeznaczenie.

  1. Przecinarka uniwersalna – charakteryzuje się obecnością uniwersalnego ostrza, które sprawia, że możliwa staje się praca z większością materiałów. Niestety, zwykle sprawdza się jedynie, gdy powierzchnia nie jest twarda.

  1. Przecinarka do metalu – posiada stabilizujący ją podczas pracy stelaż, dzięki któremu możliwe staje się wykonywanie precyzyjnego cięcia.

  1. Przecinarka do drewna – przeważnie jest dużym narzędziem stołowym, dzięki czemu precyzyjna praca, której wymaga, odbywa się w komfortowych warunkach.

  1. Przecinarka do styropianu – zwykle należy do narzędzi zasilanych energią elektryczną. Umożliwia uzyskanie krawędzi cięcia, która jest nie tylko gładka, ale i równa. Jest tworzona tak, aby minimalizować powstające podczas pracy zabrudzenia.

Mniej typowe narzędzia dostępne w sprzedaży

Mniej i bardziej typowe rodzaje przecinarekPoza klasycznymi rozwiązaniami, które sprawdzają się w momencie przecinania drewna oraz metalu, w sprzedaży dostępne są też propozycje o mniej konwencjonalnych zastosowaniach. Możemy więc spotkać się choćby z przecinarkami do glazury, rur, a nawet asfaltu. Te pierwsze różnią się między sobą sposobem zasilania, poza klasycznymi narzędziami ręcznymi możemy więc zaopatrzyć się także w ich elektryczne odpowiedniki. Taki sam podział można dostrzec w przypadku narzędzi służących do przecinania rur podczas gdy urządzenia wykorzystywane do cięcia asfaltu tworzone są tak, aby zwiększyć precyzję tego rodzaju czynności (zastosowanie dwóch tarcz).

Więcej na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki/

Podobne wpisy: